Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-09-10

Paaiškinta: kodėl ir iš kur į Europą plūsta pabėgėliai?

  
Paaiškinta: kodėl ir iš kur į Europą plūsta pabėgėliai? Pabėgėliai bando laivais ir valtimis pasiekti Graikijos bei Italijos krantus.
Jeigu krizė nebus greitai išspręsta, vienas didžiausių ES laimėjimų - atviros valstybių sienos - gali būti sunaikintas.

Beviltiškas migrantų ir pabėgėlių antplūdis iš Vidurio Rytų ir Afrikos kelia vis didesnį spaudimą ir nerimą Europos Sąjungos (ES) šalims. Ypač kenčia Italija, Vengrija ir Graikija. Dėl karo, persekiojimo ir skurdo žmonės nemato kitos išeities, kaip tik migruoti ir prieglobsčio ieškoti Europoje.

mą keliantys skaičiai
Naujienų portale bbc.co.uk pateikta Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros vadovo statistika įrodo, kad pasaulyje vyrauja neramumai. Šiuo metu vienas iš 122 žmonių visame pasaulyje yra politinis pabėgėlis, persekiojamas arba ieškantis prieglobsčio. Ir skaičiai vis auga.
 
Vien nuo 2015-jų sausio iki rugpjūčio mėnesių, prie ES sienų buvo aptikti daugiau nei 350 tūkst. migrantų. Tuo tarpu visus 2014-sius metus bandančių kirsti ES sieną migrantų buvo pastebėta 280 tūkst.
 
Pabėgėliai ieško saugumo
 
Pagrindiniais tokios priverstinės migracijos veiksniais laikomi didžiuliai kariniai konfliktai Sirijoje ir Afganistane bei neramumai Eritrėjoje.
Ieškantys saugumo pabėgėliai mėgina laivais ir valtimis pasiekti Graikijos bei Italijos krantus. Daugiau nei 2600 jų jau nuskendo Viduržemio jūroje. Pasiekę Europos krantus, daugelis migrantų ryžtasi ir toliau keliauti pavojingu ir kalnuotu vakarų Balkanų keliu, kad tik pasiektų Vokietiją bei kitas šiaurines Europos šalis. Ši Balkanų zona ypač pagarsėjusi dėl plėšikavimų, žmogžudysčių ir prekybos žmonėmis.
 
Vokietijos kanclerė sakė, kad sprendžiant pabėgėlių klausimą reikia reikia susivienyti. Vokietijos kanclerė sakė, kad sprendžiant pabėgėlių klausimą reikia reikia susivienyti.
 
Pagal ES teises, Dublino reglamentą, žmonės gali prašyti prieglobsčio atvykimo šalyje ir laukti, kol galės toliau legaliai keliauti Šengeno zonoje. Tačiau Graikija ir Italija skundėsi, jog „skęsta“ prašymų lavinoje. Tuomet Vokietija sustabdė Dublino teisę, todėl prieglobsčio prašymai galėjo keliauti ir į kitas Europos šalis. Nemaža dalis jų – Vokietija, Belgija, Švedija, Suomija, Danija ir kitos – jau sutiko priimti daugybe pabėgėlių.
 
Migrantų kelias į Europą. Migrantų kelias į Europą.
Jungtinė Karalystė – ne išimtis
 
Jungtinė Karalystė taip pat sutiko įsileisti prieglobsčio ieškotojus. Ministras pirmininkas Davidas Cameronas sakė, kad šalis priimtų ir daugiau pabėgėlių, tačiau ne tuos, kurie jau įsiveržė į Europą. Jis teigė, kad prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje suteikimas žmonėmis prekiaujančioms gaujoms būtų lyg apdovanojimas. Ne gana to, dar daugiau pabėgėlių susiviliotų pavojinga kelione į Europą.
 
Oficialu: Anglija atvėrė duris dešimtims tūkstančių pabėgėlių
 
 
„Pasaulis stebi mus“, - sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. „Jeigu Europa susikirs ties pabėgėlių klausimu, jos glaudus ryšys su visuotinėmis žmogaus teisėmis išnyks, ir tai jau nebebus Europa, apie kurią svajojome“. Kanclerė perspėjo, kad jeigu krizė nebus greitai išspręsta, vienas didžiausių ES laimėjimų - atviros valstybių sienos - gali būti sunaikintas.
  

Žymos: Migrantai, Migrantų krizė, Politiniai pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai