Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-09-08

Oficialu: Anglija atvėrė duris dešimtims tūkstančių pabėgėlių

  
Oficialu: Anglija atvėrė duris dešimtims tūkstančių pabėgėlių
© Flickr nuotr.
D. Cameronas siūlo padėti masiškose stovyklose įsikūrusiems pabėgėliams.

Po kelias dienas užtrukusių intensyvių diskusijų, šalies ministras pirmininkas Davidas Cameronas oficialiai paskelbė, kad per ateinančius penkerius metus Jungtinė Karalystė priims iki 20 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos.

Kaip pranešė naujienų portalas bbc.co.uk, D. Cameronas pranešime teigė, jog Anglija turi „moralinę atsakomybę” prieš pabėgėlių stovyklose besiglaudžiančius asmenis.
„Šalis turi daryti viską, ką gali, kad Sirijos konfliktas būtų kuo greičiau išspręstas. Teiksime pirmenybę pažeidžiamiems vaikams bei našlaičiams”, - kalbėjo ministras pirmininkas.
 
Tuo tarpu Darbo partijos atstovai sukritikavo D. Cameroną, teigdami, kad 20 tūkst. pabėgėlių yra tik lašas jūroje. Pasak opozicijos, šis skaičius „saugus” ir „nepakankamas”. Antradienį Darbo partijos prašymu Parlamente bus surengta dar vienas skubus pasitarimas dėl pagalbos pabėgėliams iš Sirijos.
 
Ministras pirmininkas taip pat pasiūlė, kad Anglija pabėgėlius priims iš aplink Siriją nusidriekusių stovyklų. Vidaus reikalų sekretorė Yvette Cooper teigė, kad šalis turėtų pagalbą suteikti taip pat ir į Europą jau patekusiems pabėgėliams.
 
Prancūzija pirmadienį paskelbė, kad per ateinančius dvejus metus žada priimti 24 tūkst. pabėgėlių. 
  

Žymos: Sirija, Davidas Cameronas, Politiniai pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai