2011-06-15

Norvegija susirūpino imigrantų integracija

  
Norvegija susirūpino imigrantų integracija Norvegai bando užbėgti socialinėms problemoms už akių.

Imigrantų integracijos lygį Norvegijoje tyrusi vyriausybės komisija nustatė, kad dauguma atvykėlių pritapo naujuose namuose. Tačiau pareigūnai atkreipė dėmesį, kad 125 tūkst. imigrantų uždirba itin mažai ir yra priklausomi nuo valstybės paramos.

“Komisijos išvadose pabrėžiama, kad dabartinės priemonės nėra pakankamos. Mes kritikuojame viešojo sektoriaus vadovus, kurie nesiima mažinti atotrūkio visuomenėje. Labiausiai dėl to kenčia moterys ir vaikai. Mes siūlome kelti ambicingesnius tikslus ir pateikėme 200 pasiūlymų, kaip pagerinti imigrantų padėtį darbo rinkoje”, - sakė komisijos pirmininkas Osmundas Kaldheimas.
Tai jau antrasis tyrimas per pastarąjį mėnesį apie imigrantų padėtį Norvegijoje. Pirmasis nagrinėjo, kaip imigrantai gali efektyviau pasinaudoti socialinio aprūpinimo sistema.
 
O.Kaldheimo komisija daugiau dėmesio kreipė, kaip imigrantams sukurti geriau apmokamas darbo vietas. Be to, specialistai pareiškė, kad atvykėlių gyvenimas bendruomenėse Norvegijoje nėra problema, kuriai dabar reikia skirti dėmesio.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai