Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-08-20

Nepatenkinti lenkai streikuoja: „Norime įrodyti, kad Anglijai esame reikalingi”

  
Nepatenkinti lenkai streikuoja: „Norime įrodyti, kad Anglijai esame reikalingi” Daugiau nei 1000 lenkų pasiryžo vieną dieną neiti į darbą ir protestuoti.

Lenkų bendruomenė Jungtinėje Karalystėje (JK) nusprendė kovoti su neigiamu požiūriu į juos dviem kontraversiškais būdais. Kaip pranešė naujienų portalas theguardian.com, dalis jų ketvirtadienį mes savo darbus, kiti – aukos kraują Nacionalinei sveikatos tarnybai (ang. National Health Service, NHS).

Daugiau nei 1000 lenkų darbininkų darbo dieną praleis protestuodami prie parlamento JK sostinėje. Tuo tarpu socialinių tinklų platformose „Facebook“ ir „Twitter“ Britanijos lenkai ragina savo draugus keliauti į artimiausią kliniką ir paaukoti kraujo.
Prieš keletą savaičių lenkų laikraštyje „Polish Express“ buvo diskutuojama, kas nutiktų, jeigu 10 tūkst. lenkų vieną dieną nenueitų į darbą. Ši idėja internete greitai išplito, mat lenkai nori įrodyti, jog jie sunkiai dirba ir atneša daug naudos visai šaliai.
 
George‘as Byczynskis, „#polishblood“ (ang. lenkiškas kraujas) kampanijos organizatorius, sakė, kad darbuotojų streikas nėra būtinas. Vietoj to, jie nusprendė padaryti kažką teigiamo, parodydami abipusį ryšį tarp migrantų ir Jungtinės Karalystės. Jų manymu, imigrantams Jungtinė Karalystė yra tokia pati svarbi, kaip ir šaliai migrantai.
 
Visos ateinančios savaitės metu lenkai šturmuos šalies klinikas. Vien socialiniuose tinkluose jau 2300 žmonių pranešė apie dalyvavimą kraujo donorystės akcijoje. „Dėl šios iniciatyvos šalies kraujo donorų centrai yra pilnai užsakyti“, - teigė G. Byczynskis.
 
„Tiesa” su skaitytojais jau dalinosi informacija apie ketvirtadienį, rugpjūčio 20 d. planuojamą pasipiktinusių lenkų imigrantų protestą Londone.
 
 
  

Žymos: Protestas, Imigrantai, Lenkai, Protesto akcija

Komentarai

Naujausi straipsniai