Tiesa.com   |   Bbc.co.uk   |   2016-02-07

Naujasis JK ir ES susitarimas padidins imigraciją iš Rytų Europos

  
Naujasis JK ir ES susitarimas padidins imigraciją iš Rytų Europos Įstatymas įsigalios tik tuomet, jei vasario 18 d. jį patvirtins visų ES narių vadovai.
Spėjame, kad per ateinančius metus JK sulauks daug daugiau imigrantų nei įprasta, nes žmonės į šalį pasistengs atvykti dar iki įsigaliojant naujiems apribojimams.

Pasak vieno iš Jungtinės Karalystės (JK) parlamento narių ir bene didžiausio Ministro Pirmininko Davido Camerono kritikų, naujasis susitarimas tarp Europos Sąjungos (ES) ir JK gali suveikti atvirkščiai nei tikėtasi ir ne sumažinti, tačiau paskatinti imigraciją į šalį.

Kaip teigė Davidas Davis, Davido Camerono laimėtas susitarimas dėl ketveriems metams įšaldomų darbo pašalpų ką tik į JK atvykusiems imigrantams gali paskatinti didžiules imigrantų grupes atvykti į šalį dar iki įsigaliojant šiam įstatymui.
„Rytų Europos spauda šią temą nušvietė pakankamai detaliai, todėl visi žino, jog JK planuoja įgyvendinti pašalpų pataisas, pagal kurias pirmuosius ketverius gyvenimo JK metus imigrantai negalės pretenduoti į darbo pašalpas. Tiesa, jei bus patvirtinta, ši pataisa įsigaliotų tik per ateinančius metus. Spėjame, kad per ateinančius metus JK sulauks daug daugiau imigrantų nei įprasta, nes žmonės į šalį pasistengs atvykti dar iki įsigaliojant naujiems apribojimams”, - savo spėliones aiškino D. Davis.
 
Šis įstatymas įsigalios tik tuomet, jei vasario 18 d. jį patvirtins visų ES narių vadovai, - pranešė bbc.co.uk.
 
Patvirtinus darbo pašalpų pataisas, net ir po ketverių JK praleistų metų socialinė parama bus skiriama palaipsniui. Kuo ilgiau imigrantas liks JK, tuo daugiau mokesčių lengvatų bei kitų pašalpų gaus.
 
  

Žymos: imigracija, Pašalpos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė

Komentarai

Naujausi straipsniai