Tiesa.com   |   The Independent   |   2015-01-28

Ministras: dėl imigrantų uždaromos aludės

  
Ministras: dėl imigrantų uždaromos aludės
© Flickr nuotr.
Politikas: dėl tuščių aludžių kalti negerintys musulmonai.

Už bendruomenes atsakingas liberalų ministras dėl 29 per savaitę užsidarančių ar į kitokius verslus pertvarkomų aludžių apkaltino imigrantus. Jo pasisakymai sukėlė masinę protesto bangą socialinėje žiniasklaidoje ir dabar politikas priverstas aiškintis dėl savo žodžių.

Pirmadienį Bendruomenių rūmuose pristatydamas naują įstatymą, pagal kurį bus sunkiau uždaryti aludes ar pakeisti jų paskirį, liberalas demokratas Stephenas Williamsas dėl jų tuštėjimo meto akmenį metė į imigrantų daržą.
„Man būnant poste, daugybė aludžių užsidarė dėl demografinių pokyčių. Prieš 20-30 metų didžioji dalis mano rinkimų apygardos buvo „dirbančių baltaodžių bendruomenė”, tačiau dabar ten daugiausiai gyvena ką tik atvykę somaliečiai ar kiti žmonės,” - sakė iš vakarų Bristolio kilęs ministras.
 
„Natūralu, kad aludės tose vietose irgi užsidarė, arba buvo pertvarkytos į kitos paskirties verslus. Bet kai kurios vis dar yra apleistos,” - sakė politkas.
 
„The Independent” pranešė, kad pagal liberalo siūlomą naują įstatymą, jei aludei gręsia uždarymas, tam galėtų prieštarauti vietos bendruomenė. Vietos gyventojus būtų privalu įtraukti į naujo verslo tame rajone planavimą.
 
Tačiau politiko pasisakymas sulaukė aršios musulomonų ir kitų negeriančiųjų kritikos - dėl aludžių bankroto kalti ne jie.
 
Esą kontraversiškas sprendimas aludžių šeimininkams leisti alų pirkti ne tik iš didžiųjų daryklų, o atviroje rinkoje, taip pat prekybos centurose parduodamas pigus alkoholis, draudimas rūkyti ir gyvenimo būdo pokyčiai lemia mažėjantį aludžių skaičių.
 
„Suponuoti, kad aš esu rasistas tik dėl to, kad prabilau apie demografinius pokyčius, kurie yra patvirtinti faktais, yra absurdas,” - puolė gintis politikas, pažymėjęs, kad su somaliečių bendruomene palaiko itin glaudžius ryšius.
Skaičiuojama, kad Bristolyje gyvena apie 10-15 tūkst. imigrantų iš Somalio.
 
Remiantis „Kampanijos už tikrą alų” duomenimis, per savaitę Jungtinėje Karalystėje duris užveria 29 aludės - dvigubai daugiau nei 2011-aisiais.
 
Anot kampanijai vadovaujančio Timo Page, dabartinė tvarka, kuri leidžia aludę paversti lošimo namais ar maisto prekių parduotuve be jokio išankstinio planavimo aludžių bankroro procesą „itin palengvino.”
 
„Turint galvoje, kokį svarbų vaidmenį aludės atlieka anglų bendruomenės gyvenime, tai nėra teisinga,” - pridūrė vyras.
 
Anot jo, pats metas parlamentarams imtis užkaišioti įstatymo spragas.
  

Žymos: Alus, Imigrantai, Bristolis

Komentarai

Naujausi straipsniai