Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-02-22

Londono meras agituos palikti ES

  
Londono meras agituos palikti ES
© Flickr.com nuotr.
B. Johnson dėl išlikimo ES pasisako priešingai nei jo bendrapartiečiai.

Įtakingas politikas, Londono meras Boris Johnson viešai paskelbė agituosiąs britus referendume balsuoti už Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Žinia, referendumas vyks birželio 23-iąją.
Šalies ministras pirmininkas David Cameron penktadienį pasiekė susitarimą su ES vadovybe dėl sąlygų, kurioms galiojant britai liktų sąjungoje, tačiau apsispręsti leista šalies gyventojams referendume. D. Cameron pasisako už pasilikimą bendrijoje.
 
Tuo tarpu jo bendrapartietis Londono meras ir parlamento narys B. Johnson sekmadienį vakare spaudai pranešė, kad ragins šalies gyventojus balsuoti už pasitraukimą iš ES.
 
„Noriu, kad šios šalies gyventojams būtų geriau, taupyti jų pinigus, turėti kontrolę“, – sprendimo priežastis paaiškino įtakingas konservatorius, priešingai nei jo bendrapartiečiai, agituojantys šalį likti ES.
 
JIs paaiškino, kad nėra ksenofobas arba ignoruoja likusią Europą – anot Londono mero, net ir pasitraukus iš ES bus galima su jos šalimis-narėmis toliau vystyti bendradarbiavimą įvairiose srityse, ypač prekyboje, tačiau savarankiškai. ES jis pavadino „politiniu projektu“.
 
 
Primename, kad Didžioji Britanija su ES vadovybe sutarė, kad liks bendrijos sudėtyje tik tokiu atveju, jeigu galės vykdyti savarankišką socialinę politiką imigrantų atžvilgiu. Viena iš sąlygų – teisių gauti išmokas ir pašalpas apribojimas atvykėliams.
 
Taip tikimasi apriboti svetimšalių srautus į Didžiąją Britaniją.
  

Žymos: Europos Sąjunga, Referendumas, Boris Johnson

Komentarai

Naujausi straipsniai