Sigita Limontaitė   |   2014-11-27

Lietuvius plukdančio kelto užkulisiai: kas vyksta kapitono bokštelyje 

  
Lietuvius plukdančio kelto užkulisiai: kas vyksta kapitono bokštelyje Pro didžiulius langus kapitonas žvelgia nedažnai, visą informaciją jis stebi ekranuose.

Viena iš didžiausių keltų kompanijų, gabenančių keleivius bei krovinius tarp Doverio ir Calais uostų, sukvietė Rytų Europos žiniasklaidos atstovus Jungtinėje Karalystėje į išvyką. Drauge su „My Ferry Link“ reklamos vadybininku, žurnalistai išnaršė keltus, bendravo su kapitonu bei lankėsi geriausiai nuo Viduramžių išlikusiame Briugės mieste Belgijoje.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys lietuviai vis dažniau keliauja tėvynėn savo automobiliais, pasak kompanijos reklamos vadybininko Peterio Szewcowo, pastaraisiais metais per Lamančo sąsiaurį keliasi vis daugiau lietuvių bei lenkų, o suteikus leidimą dirbti ir gyventi šalyje, ženkliai padaugėjo rumunų.
Radaras, kuriame įgulos nariai stebi kitus laivus. (Nuotr. aut. Mircea Maer)
 
Vienas iš keltų kapitonų, Ludovicas Delarouzee, 29-erius metus vadovaujantis laivams, tikino, kad jam ne kartą teko ir tenka dirbti su lietuvių įgula. „Baigęs mokslus pradėjau dirbti laivų spūsčių valdymo komandoje. Ten buvo ir lietuvių. Jie – smagūs ir labai darbštūs, daug išmano, o būtent tokie ir turi būti laivo darbuotojai, nes galiausiai lieka vieni su jūra, kur niekas neatbėgs padėti. Viską dirbti (ir tikrai sunkiai) tenka patiems“, - žurnalistams sakė kapitonas.
 
Žemėlapyje kapitonas ne tik patikrina seklias vietas, bet ir nustato vietą, kurioje atsidūrus laivui pradedama prekiauti prekėmis be muito. (Nuotr. aut. Mircea Maer).
 
Keturių variklių ir, paties teigimu, 52 tūkst. arklio galių priemonei vadovaujantis prancūzas pasakojo, kad sunkiausia jo darbe – atsakomybė už absoliučiai viską, kas vyksta laive. „Mokantis valdyti laivus, niekas smulkiai nepasakoja, ką laive veikia kapitonas. Atrodo, sukioja gigantišką apskritą vairą ir šaukia: „Visi į denį!“. Taip nėra. Jei virėjui pritrūksta kiaušinių – kaltas aš, jei valytoja nedezinfekavo tualeto – kaltas aš, jei kas nors laive sugedo – kaltas aš. Privalau ne tik išmanyti mechaniką, pažinti jūrą ir laivą. Dar turiu psichologijos žinių, kurios būtinos, kad įgula dirbtų sklandžiai, nekiltų konfliktų, plaukiantieji laivu būtų patenkinti“, - rimtai pasakojo vyras, vos 28-erių paskirtas kelto kapitonu.
Šiuo telefonu kapitonas bendrauja su laivo apačioje esančia įgula. (Nuotr. aut. Mircea Maer).
 
Pasak „My Ferry Link“ reklamos vadybininko, keltuose patiekiamas tik šviežiai gamintas maistas. Tad į kapitono pareigas įeina ir produktų kokybės tikrinimas: „Kadangi nepatiekiame pusgaminių, į laivą įvežami tik produktai, reikia patikrinti jų kokybę, kiekį, galiojimo datas, iš esmės – viską. Už keleivių sveikatą atsakingas aš. Tad klysta galvojantys, kad mano profesija apsiriboja tūnojimų bokštelyje ir ilgesingu žvelgimu į jūrą. Dažnai tenka leistis į laivą ir tikrinti ar viskas vyksta taip, kaip turėtų“.
 
Kelto valdymo įranga sudaro daugybė ekranų, radarų, įjungimo, išjungimo mygtukų bei įspėjimo ir stebėjimo prietaisų.
 
Prietaisų skydelyje, šalia radaro įrengti variklių paleidimo bei koordinačių nustatymo įrengimai.
 
Šiuolaikinių laivų vairai nebėra apvalūs, jie atrodo štai taip, o juos dažnai vairuoja kapitono padėjėjai.
 
Šiame nedideliame įrengime žymima kiekvienos laivo vietos ir dalies būklė.
 
Tokiuose brėžiniuose prieš kelionę pažymimos bangos ir vengtinų sąsaurio vietų koordinatės.
 
Šiomis racijomis kapitonas su padėjėjais naudojasi bendraudami su likusia įgula.
 
Prietaisų skydinė, kurioje žymimos visos laivo dalys ir pranešama apie gedimą.
Savo bokštelyje kapitonas ilgai neužsibūna. Daug laiko jis praleidžia bendraudamas su keleiviais ir laivo įgula.
 
Budėdamas bokštelyje kelto vadovas kepurės nedėvi, užsideda ją tik leisdamasis į laivą.

  

Žymos: Sigita Limontaitė, Kelionės

Komentarai

Naujausi straipsniai