Tiesa.com   |   2015-03-27

Lietuvės pagalbos prašymas: dalyvaukite tyrime

  
Lietuvės pagalbos prašymas: dalyvaukite tyrime Lietuvė A. Vyšniauskaitė prašo dalyvauti jos atliekamame tyrime apie emigrantų integraciją.
Lietuvė atlieka tyrimą, kurio tikslas – ištirti lietuvių emigrantų integraciją Didžiojoje Britanijoje.

Su „Tiesos“ redakcija susisiekė Vilniaus universiteto studentė Aistė Vyšniauskaitė. Mergina prašo Anglijos lietuvių pagalbos.

Lietuvė atlieka tyrimą, kurio tikslas – ištirti lietuvių emigrantų integraciją Didžiojoje Britanijoje. Tyrimu bandoma išsiaiškinti, kokią įtaką integracijai daro ryšiai tarp emigrantų ir jų bendruomenių. Kadangi tiriama Anglijos lietuvių bendruomenė, darbui aktuali individuali joje gyvenančių emigrantų patirtis.
Tyrimui pasirinktos dvi skirtingos valstybės – Lietuva ir Didžioji Britanija. Lietuva jau ilgai kenčia nuo emigracijos, tuo tarpu Didžioji Britanija – atvirkščiai, itin populiari tarp imigrantų. Šioje šalyje imigrantų iš Lietuvos skaičius šiuo metu didesnis nei bet kurioje kitoje valstybėje. Tai skatina domėtis jų gyvenimu naujoje šalyje, integracija į darbo rinką bei socialinį gyvenimą.
 
Natūralu tai, kad emigravus ir patekus į nepažįstamą aplinką, itin svarbūs socialiniai ryšiai. Tyrimu mergina stengiasi atsakyti į klausimus: Kiek šie ryšiai svarbūs emigrantams? Koks bendravimas tarpusavyje pasirenkamas dažniau? Kokią įtaką artimi ryšiai daro integracijai?
 
„Sutikusiems dalyvauti apklausoje bus atsiunčiamas neilgas klausimynas su atviro tipo klausimais. Jokie asmeniniai duomenys nebus skelbiami viešai, o atsakymai bus naudojami tik apibendrinti duomenis diplominiame darbe. Labai dėkoju už Jūsų pagalbą.“, - „Tiesai“ rašė studentė.
 
Norintieji padėti lietuvei bei sudalyvauti jos atliekamame tyrime, gali su ja susisiekti el. paštu
aiste.vysnia@gmail.com.
 
 
  

Žymos: Apklausa, Emigracija, Skaitytojo laiškas

Komentarai

Naujausi straipsniai