Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-08-08

Lenkams trūko kantrybė: eis į gatves streikuoti

  
Lenkams trūko kantrybė: eis į gatves streikuoti Lenkai nebegali ištverti neigiamų atsiliepimų apie imigrantus, tad eis protestuoti.
Mes norime pabrėžti, kad esame čia ir norime būti vertinami.

Nebepakęsdami imigrantams metamų kaltinimų dėl visų įmanomų Anglijos bėdų, lenkai išsiruošė į gatves. Socialiniuose tinkluose viena didžiausių imigrantų grupių šalyje ėmėsi organizuoti pirmąjį Anglijos istorijoje imigrantų streiką.

Kaip pranešė independent.co.uk, lenkai išreikšti savo nepasitenkino į gatvės išeis rugpjūčio 20 dieną. Jie esą yra nepatenkinti nuolatiniais imigrantų kaltinimais dėl ekonominių Jungtinės Karalystės bėdų.
Neoficialiu streiku vadinamojo protesto akcijoje nedalyvaus nė viena profesinė sąjungą, tačiau demonstraciją remia lenkiškas laikraštis „Polish Express”. Būtent jo vadovai sukūrė grupę „Facebooke”, per kurią ir ogranizuojamas protestas, ir netgi prigamino specialių marškinėlių su užrašais „Užteks!
Nustokite mus kaltinti.”
 
Laikraščio redaktorius Tomaszas Kowalskis prisipažino, kad idėją surengti streiką pasufleravo skaitytojai.
 
„Tai tiesiog būdas parodyti žmonėms, kad imigrantai yra svarbi Britanijos dalis. Mes norime pabrėžti, kad esame čia ir norime būti vertinami,” – sakė protesto organizatorius T. Kowalskis.
 
Anglijoje gyvena daugiau nei 680 000 lenkų – tai bene didžiausia imigrantų bendruomenė šalyje. Jie dažniausiai dirba statybų, sveikatos ar paslaugų srityse.
Vis dėlto protesto akcijos idėja priimtina ne visiems.
 
„Nemanau, kad daug lenkų imigrantų darbininkų paremtų šią idėją, nors neginčytina, kad pagrindo nuoskaudoms dėl ekonominio išnaudojimo tikrai yra,” – sakė Tadeuszas Stenzelis, Lenkų federacijos
Didžiojoje Britanijoje pirmininkas.
 
Kita lenkų grupė socialiniuose tinkluose pradėjo streiko anti-kampaniją, siūlydama vietoj darbo dienos švaistymo protesto akcijoms, verčiau paaukoti kraujo.
 
Darbo teisės ekspertai įspėja, kad vieną dieną nusprendę streikuoti ir neeiti į darbą, darbininkai gali patys nukentėti, nes nėra teisėtam streikui būtinos sąlygos – prekybinio ginčo. 
 
  

Žymos: Streikas, Imigrantai, Lenkai

Komentarai

Naujausi straipsniai