Tiesa.com   |   2010-08-09

Konsulai - pas Australijos lietuvius

  
Konsulai - pas Australijos lietuvius

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Australijoje, gauti konsulines paslaugas, Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos ambasada Japonijoje rugsėjo 18-26 dienomis organizuoja konsulinę misiją į Australiją.

Melburne, Adelaidėje ir Sidnėjuje dirbsiantys du konsulai priims Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų prašymus dėl pasų keitimo ir išdavimo, Lietuvos pilietybės, užsienyje sudarytų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą Lietuvoje ir Lietuvos piliečių, išvykusių iš Lietuvos ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui, gyvenamosios vietos deklaracijas.
 
Tai - jau antroji konsulinė misija į Australiją. 2009 metais vykusios misijos metu buvo atlikta daugiau kaip 160 konsulinių veiksmų.
 
Lietuvos konsulinės misijos Australijoje darbo laikas skelbiamas Lietuvos ambasados Japonijoje interneto tinklalapyje. Dėl išankstinės registracijos priėmimui prašoma kreiptis į Lietuvos ambasadą Japonijoje el. paštu consul@lithemb.or.jp, tel. +81 3 3408 5091, faks. +81 3 3408 5092.
 
Išvažiuojamąsias misijas organizuoti būtina nuo 2009 metų birželio 29 dienos į Lietuvos pasą papildomai elektroniniu būdu pradėjus įrašyti asmens biometrinius duomenis ir pirštų atspaudus. Konsuliniai pareigūnai vyksta į tuos regionus, kur yra didelės lietuvių bendruomenės ir nėra Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos.
 
Įvairių šaltinių duomenimis, Australijoje gyvena apie 10 tūkst. lietuvių kilmės asmenų. Australijos lietuviams konsulinės paslaugos teikiamos Lietuvos ambasadoje Japonijoje.
 
2009 metais konsulinių pareigūnų išvažiuojamoji misija taip pat buvo surengta iš Lietuvos ambasados JAV į Meksiką.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai