Sunny Holidays   |   2013-11-12

Kelionių magija: Kanarų salos

  
Kelionių magija: Kanarų salos Fuerteventura

Kanarų salos priklauso Ispanijai, nors jas nuo Vakarų Sacharos skiria tik šimtas kilometrų. Kanarų salyną sudaro septynios didesnės apgyvendintos salos ir kelios mažesnės negyvenamos salelės. Labiausiai turistų lankomos – Tenerifė, Gran Kanarija ir Fuerteventura. Visos trys salos turi išskirtinių savybių, kuriomis ir vilioja poilsiautojus.

 Aktyvaus poilsio sostinė – Tenerifė
Tenerifė yra Kanarų salyno viduryje. Tai didžiausia salyno sala (plotas 2057 kvadratiniai kilometrai). Tenerifė taip pat yra tankiausiai apgyvendinta – čia gyvena apie 900 tūkstančių gyventojų. Ši sala patiks ekstremalių pomėgių poilsiautojams. Labiausiai ekstremalus traukia Teidės ugnikalnis, esantis salos viduryje.
Ugnikalnio aukštis – 3718 metrų. Tai aukščiausiai virš jūros lygio iškilusi Tenerifės, Kanarų salyno, o ir visos Ispanijos vieta. Daugelis keliautojų stengiasi įveikti šią viršukalnę, o juos išgąsdinti gali nebent šaltis. Kiekvienais metais Teidė pasidengia sniego kepure. Tai smagi pramoga vietiniams vaikams, kurie tik čia gali pamatyti tikrą sniegą. Vietovė aplink ugnikalnį – valstybės saugomas nacionalinis parkas.
 
Tenerifė – rojus tiems, kurie mėgsta linksmintis naktiniuose klubuose. Klubų čia išties daug ir įvairių. Daugiausia naktinių pramogų siūlo Los Kristianos ir Las Amerikas kurortai. Mėgstantiems apsipirkti patiks salos sostinė Santa Krusas, kur yra daugybė parduotuvių ir prekybos centrų. Tenerifė faktiškai turi dvi sostines. La Luna – senasis miestas, o Santa Krusas – naujoji sostinė.
 
Jeigu pavargsite nuo turistinės Tenerifės, būtinai apsilankykite La Luna miestelyje. Gyvenimo tempas čia žymiai lėtesnis: vietiniai gyventojai žaidžia domino, skanauja churras (tradicinės Kanarų salų pailgosios spurgos), geria barrakitą (tradicinė Kanarų salų kava su sutirštintu pienu).
 
Santa Kruse, atvirkščiai, gyvenimas tiesiog verda. Čia daug jaunimo, koncertų, naktinių klubų, parduotuvių ir restoranų, bet daug ir žalumoje skendinčių sodų. Kelionių agentūra „Sunny Holidays“ rekomenduoja aplankyti Tenerifės pietuose įsikūrusį Aloe parką, kur svečiai vaišinami vietinės gamybos bananų likeriu.
 
San Andres mieste galite aplankyti vieną didžiausių pasaulyje dirbtinį paplūdimį, kuris buvo suformuotas naudojant iš Afrikos atgabentą smėlį.
Saulėtos atostogos Gran Kanarijoje
 
Gran Kanarija – antroji populiari archipelago sala. Joje gyvena apie 800 tūkstančių gyventojų. Gran Kanarija labiausiai patraukli savo paplūdimiais. Juose nebūna labai daug žmonių, o kai kuriose vietovėse apskritai galite būti vieninteliai lankytojai. Salos pietuose įsikūręs Maspalomo kurortas, apsuptas įspūdingų smėlio kopų. Šioje salos pusėje galite mėgautis saule nudistų paplūdimiuose. Gran Kanarija – ideali vieta pradedantiesiems banglentininkams. Čia bangos ne tokios didelės, kaip Fuerteventuroje.
 
Kelionių agentūra „Sunny Holidays“ rekomenduoja aplankyti Palmitos parką. Didelėje teritorijoje įsikūręs vandens pramogų parkas ir natūralus gamtinis sparkas, kur galite išvysti ryškiaspalves papūgas, beždžiones ir kitus gyvūnus.
 
Banglenčių sportas Fuerteventuroje
 
Fuerteventura vadinama „labiausiai afrikietiška“ iš visų Kanarų salyno salų. Ji nutolusi nuo Afrikos tik 100 kilometrų. Visi, kurie mėgsta ramų ir atpalaiduojantį poilsį, Fuerteventuroje jausis puikiai. Net 340 kilometrų besitęsiantys paplūdimiai vilioja baltu ir švariu smėliu. Pakrantėse ištisus metus pučia gan stiprus atlantinis vėjas, todėl Fuerteventura tapo tikra banglenčių sporto meka. Geriausias metas šiam sportui – nuo spalio iki kovo.
Kelionių agentūra „Sunny Holidays“ pataria apsilankyti Fuerteventuros sostinėje Puerto Del Rosario. Čia aplankysite daug muziejų, taip pat skulptūrų parką po atviru dangumi. Nenustebkite, jei daug kur pamatysite vaikštančias ožkas. Ožkos – sostinės simbolis. Kartais atrodo, kad ožkų čia net daugiau nei vietinių gyventojų. Taip pat bus įdomu aplankyti Corralejo parką, kuriame išvysite smėlio kopas ir vulkanines kalvas.
 
Kelionių agentūra „Sunny Holidays“ padės jums išsirinkti puikias atostogas Kanarų salose už itin patrauklią kainą. Tel.: 020 3617 1091; 078 0428 5278
 
 
  

Žymos: Kelionės

Komentarai

Naujausi straipsniai