Mantas Petruškevičius   |   2015-05-06

Kaip tinkamai pasiruošti skrydžiui

  
Kaip tinkamai pasiruošti skrydžiui Tikri laimės kūdikiai yra tie keleiviai, kurie nepatyrė laukimų, vėlavimų ir kitų nusivylimų oro uos
Europoje skrydžiui vėluojant daugiau nei tris valandas kiekvienam keleiviui priklauso mažiausiai 250 eurų kompensacija.

Keleiviai, niekad nepatyrę laukimų, vėlavimų ir kitų panašių nusivylimų oro uostuose, yra tikri laimės kūdikiai. Įstrigti ilgesniam laikui net ir pačioje gražiausioje pasaulio stotyje – menkas malonumas.

Vis dėlto, jeigu jau nutiko taip, kad skrydis vėluoja, bagažas neišskrido kartu, o avialinijos už nepatogumus siūlo viso labo nuolaidų kuponą ir sumuštinį su sūriu, nepriimkite jo už gryną pinigą. Sužinokite mažas, bet nerašytas oro linijų paslaptis.
Ieškokite nebrangių paslėptų kainų
 
Skrydžių kainų palyginimo portalai populiarėja itin sparčiai. Vienam iš žinomiausių ir, ko gero, dažniausiai daugelio naudojamų, Skyscanner.net, rimtą konkurenciją kelia amerikietiškasis Skiplagged.com. Šį gerų skrydžių kainų paieškos puslapį sukūrė vienas niujorkietis, pastebėjęs, jog nuskristi iš Majamio į Niujorką yra žymiai pigiau įsigijus bilietą iš Majamio į Torontą su persėdimu Niujorke. Keliaujant tik su rankiniu bagažu niekam nebus įdomu, kad vietoj persėdimo į kitą lėktuvą pasirinkote trumpesnę kelionę; svarbiausia, jog būtent ten, kur jums reikia.
 
Šis kainų portalas atrenka geriausius skrydžius ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. Be to, juo naudotis šiek tiek patogiau, negu „Skyscanner“.
 
Už pakeistą skrydžio laiką – nė cento
 
Pasitaiko, jog rezervavus skrydį prieš kelis mėnesius, avialinijos nežymiai pakeičia skrydžio laiką likus savaitei ar dviem iki skrydžio. Taip nutikus, jei naujasis laikas jums nėra tinkamas, pagal įstatymą galite pasikeisti kelionę į bet kurią kitą datą arba atgauti visus pinigus, sumokėtus už skrydį. Jeigu naujojo planuojamo skrydžio kaina didesnė, susimokėti skirtumą vis dėlto gali tekti.
 
Už vėluojantį bagažą – kompensacija
Visai nesvarbu, kur ir kuriomis oro linijomis skrendate. Absoliučiai visi – nuo biudžetinių iki prestižinių – vežėjai privalo deramai kompensuoti keleiviams už patiriamus nepatogumus tiek bagažui vėluojant, tiek dingus. Neskubėkite priimti oro linijų siūlomų nuolaidų kuponų ir kelionės čekių. Jeigu jie siūlomi, vadinasi, labai tikėtina, jog, vietoj nuolaidų, ateityje greičiausiai priklausys tikroji – piniginė, o ne „popierinė“ – kompensacija.
 
Skrendant JAV, kompensacijos už vėluojantį arba dingusį bagažą pagal įstatymus gali siekti net iki 3300 JAV dolerių (apie 2100 svarų sterlingų).
 
Už nepatogumus vėluojant – taip pat
 
Nemažos baudos oro linijoms gresia ne tik Amerikoje. Pagal Europos Sąjungoje galiojančią tvarką, skrydžiui vėluojant daugiau nei tris valandas, kiekvienam keleiviui priklauso 250 eurų (apie 200 svarų) kompensacija vykstant netolimu maršrutu; 400 eurų – vidutinės trukmės ir nuo 300 iki 600 eurų – ilgiems skrydžiams.
 
Tiesa, kad oro linijos išmokėtų kompensaciją, skrydis turi vėluoti dėl jų pačių kaltės. Kaip žinome, apie pasiteisinimus ir nepatenkintų keleivių skundus tenka girdėti dažniau nei apie oro linijų kilnumą. Bet pasitaiko visko.
Tris dienas per savaitę – pigesni skrydžiai
 
Pernai atlikto kainų palyginimo duomenimis, „Expedia“ ir „Airlines Reporting Council (ARC)“ pasitelkė rimtą mokslinių tyrimų praktiką ir nustatė, jog pigiausios dienos pakilti į orą yra antradienis, trečiadienis ir šeštadienis. Idealu, jeigu dar užsisakysite kelionę bent 21 dieną prieš skrydį.
 
Šiomis savaitės dienomis dažnai skristi būna pigiau, nei per kitas keturias. Taip yra dėl didelio darbo reikalais skrendančių keliautojų srauto.
 
Svajonių skrydis už svajonių kainą
 
Nuolatos stebėkite savo trokštamos kelionės kainą internete. Nustebsite, kaip greitai ji gali pasikeisti, ypač jei pasirodo paskutinės minutės pasiūlymai savaitgaliui. Tai galioja ir patiems tolimiausiems reisams. Bilietų kaina priklauso nuo daugelio dalykų: populiaraus keleivinio reiso, metų laiko, oro linijų akcijų bei kitų, atrodytų, mažų smulkmenų, kurios paprastai turi didelės įtakos galutinei kelionės kainai.
Saugokite bilietus ir kvitus
 
Jeigu skrydis neapsiėjo be nuotykių ir iškilo didesnių nesklandumų, visiems jiems pagrįsti gali prireikti įrodymų. Dėl to verta pasistengti išsaugoti bilietus, pirkimo kvitus ir kitus dokumentus, kurie galėtų padėti lengviau išspręsti keblumus, ypač užsienio šalyje.
 
Pirkite bilietus kreditine kortele
 
Nors įsigyjant lėktuvo bilietą, kaip ir bet kurią kitą prekę internete, siūloma nesukti sau galvos, nes „viskam kitam yra Mastercard“, už brangius bilietus sumaniausia būtų atsiskaityti kreditine kortele. Tiek „Ryanair“, tiek kituose oro linijų portaluose pasirinkus kreditinę kortelę paprastai prie galutinės kainos pridedama papildomi 50 pensų. Nedidelis papildomas mokestis yra lyg draudimas, užtikrinantis pinigų grąžinimą kortelės savininkui sukčiavimo, nesutarimo su užsakovu ar kitais panašiais ginčo atvejais.
 
Kad ir į kurį pasaulio kraštą norėtumėte nukeliauti, tinkamai pasiruošus kelionei išlaidos bilietams nebus tokios didelės, ir net jeigu bagažas neatskristų kartu su jumis, geros kelionės įspūdžių tegul tai nesugadina.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Kelionės, Lėktuvai

Komentarai

Naujausi straipsniai