Tiesa.com   |   2011-02-09

Kaip atsakydami į darbo pasiūlymą galite tapti nusikaltėliu...

  
Kaip atsakydami į darbo pasiūlymą galite tapti nusikaltėliu... „Ppinigų kurjerio“ veikla yra nusikaltimas.

Ar kada nors yra tekę gauti darbo pasiūlymų, kurie atrodo tiesiog „per geri“ arba siūlo „svajonių darbą“, kuomet dirbti reikia minimaliai, darbo laikas lankstus, o atlyginimas itin patrauklus? Ir ar atkreipėte dėmesį, kad prie tokio darbo pasiūlymo „naujasis darbdavys“ prašo Jūsų banko rekvizitų, siūlosi pervesti didelę sumą į Jūsų banko sąskaitą, o po to prašo tą sumą pervesti į kitą sąskaitą užsienyje ir už tai siūlo komisinius?

="text-align: left">
Norime Jus įspėti, nes tokie pinigai gali būti vogti, o ta „paslauga“, kurią atliksite, yra pinigų plovimas, t. y., NUSIKALTIMAS. Nusikaltėliai taip įdarbinamus žmones, kurie padeda pervesti pavogtus pinigus, vadina „pinigų kurjeriais“ arba „pinigų pervedimo agentais“. Jei užsiimsite tokia veika, galite užsitraukti laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.
 
„Financial Fraud Action UK“ – programa, kurios pagrindu šalies bankininkystės sektorius koordinuoja kovą prieš finansinius nusikaltimus ir siekia apsaugoti Rytų Europos piliečius, ypač lietuvius, kurie atvyksta dirbti arba studijuoti į Didžiąją Britaniją, nuo vis didėjančio finansinių nusikaltėlių aktyvumo. Nusikaltėliai dažniausiai savo aukas prisivilioja dar toje šalyje, iš kurios atvykstama, o vėliau juos paverčia „pinigų kurjeriais“, kai pastarieji atvyksta į Didžiąją Britaniją ir čia pradėję dirbti ar mokytis atsidaro banko sąskaitą. Nusikaltėliai naudojasi savo aukų sąskaitomis, esančiomis Didžiosios Britanijos bankuose, pinigų plovimui nusikaltimams. Daugelis nusikaltėlių vykdo savo nusikalstamą veiką užsienyje, todėl Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems „pinigų kurjeriams“ duodami nurodymai gautas dideles pinigų sumas persiųsti atgal į sąskaitas užsienyje.

Nors nusikaltėlių pasiūlymas užsidirbti lengvų pinigų gali atrodyti tikrai viliojantis, tačiau gali nutikti taip, kad bet kurie Jums siunčiami nusikaltėlių pinigai ar „atlyginimai“ gali būti sulaikyti Jūsų banke. Tokiu būdu tapsite pirmąja grandinės dalimi pradedant pinigų plovimo tyrimą, ir tyrimą atliekanti policija pirmiausia domėsis Jumis. Jūsų banko sąskaita gali būti uždaryta, o išsami informacija apie Jūsų banko sąskaitą bei Jūsų nusikalstamą veiką gali būti perduota kitiems bankams, ir dėl to ateityje gali būti sudėtinga atsidaryti banko sąskaitą bet kuriame kitame banke.
 
„Pinigų kurjerio“ istorija
 
Man tai atrodė labai patrauklus darbas…
 
„Aš užpildžiau kandidato paraišką, pasirašiau profesionaliai atrodančią darbo sutartį ir jau netrukus pradėjau gauti nemažus pinigus už vos kelias atliekamas procedūras banke. Darbdaviai sakė, kad jie atstovauja kompanijai, kuri prekiauja Didžiojoje Britanijoje, o aš dirbsiu finansų administratoriaus asistentu, mano pagrindinis darbo tikslas bus optimizuoti mokesčius. Aš visiškai nesupratau, kad tai tiesiog sukčiai ir kad tie pinigai įgyti nelegaliu būdu, tad net nesupratau rizikos, kur aš įklimpau, ir dėl to vėliau teko labai gailėtis. Kad įsivėliau į nešvarias aferas, supratau tik tada, kai po kelių savaičių bankas įšaldė mano sąskaitas ir mane išsikvietė apklausai policija. Buvo labai gėda, kad įsivėliau į tokius dalykus. Gaila, kad tik dabar atidžiau pagalvoju apie tai, kas tada neatrodė įtartina.“
 
Siekdamos informuoti visuomenę apie šią vis aktualesnę problemą, „Financial Fraud Action UK“ ir „National Fraud Authority“ (NFA) inicijavo informacinę kampaniją, kuri orientuota į Londono Newhamo rajoną, populiarų tarp emigrantų iš Rytų Europos, o ypač iš Lietuvos. Pagal finansinių institucijų surinktus duomenis matyti, kad daugelis identifikuotų „pinigų kurjerių“ sąskaitų Londono mieste yra Rytų Londono dalyje, o net 70% tokių kurjerių gyvena Londono Newhamo rajone.

Šios programos tikslas – įspėti žmones, kad „pinigų kurjerio“ veikla yra nusikaltimas, bei informuoti apie pagrindinius požymius, pagal kuriuos galima nustatyti, kad nusikaltėliai ieško aukų. Šešias savaites kampanijos plakatai ir lankstinukai bus platinami įvairiose viešosiose vietose Newhamo rajone: bibliotekose, gydytojų ir odontologų priimamuosiuose.
 
Katy Worobec, „Financial Fraud Action UK“ finansinių nusikaltimų kontrolės padalinio vadovė, sako:

„Norime atkreipti visos lietuvių bendruomenės dėmesį bei paraginti būti itin budrius ir vadovautis mūsų patarimais, kad niekuo dėti žmonės nebūtų įtraukti į finansinius nusikaltimus. Nors sukčių pasiūlymai gali atrodyti labai patrauklūs, vien jau tai, kad žmogus leis naudotis savo banko sąskaita pinigams gauti ir persiųsti, pagal įstatymus bus laikoma nusikaltimu, nors finansinių sukčių auka nebuvo ir neketino būti susijęs su vogtais pinigais iš kitų žmonių sąskaitų. Tai nusikalstama veika ir tai gali užtraukti atsakomybę ir net iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmę.

Žmonėms, kurie nurodė savo banko sąskaitų rekvizitus nusikaltėliams ar jau gavo pinigų į savo banko sąskaitas ir įtaria, kad tokiu būdu tapo pinigų kurjeriais, rekomenduojame kuo skubiau susisiekti su savo banku ir apie tai pranešti.“

Prieš atsakydami į darbo pasiūlymą, visada atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

1. Netikėkite laiškais iš nepažįstamų asmenų, kur siūlomos galimybės lengvai ir daug uždirbti.

2. Pasitikrinkite įmonę, kuri Jums siūlo iš pažiūros labai gerą darbą (patikrinkite tos įmonės adresą, laidinį telefoną, el. pašto adresą, pažiūrėkite, ar įmonė turi tinklalapį), ar tokia įmonė apskritai egzistuoja, ar ji Didžiojoje Britanijoje.

3. Atsargiai žiūrėkite į darbo pasiūlymus ar bendradarbiavimą su užsienio įmonėmis, nes gauti informaciją apie jas ir jų tikrumą yra gerokai sunkiau.

4. Atkreipkite dėmesį, ar darbo pasiūlymuose yra anglų kalbos rašybos, gramatikos klaidų.

5. Niekada neduokite savo banko sąskaitos rekvizitų asmenims, kurių nepažįstate.

Jei pasiūlymas skamba tiesiog per gerai, visada būkite atsargūs. Neleiskite sukčiams sugadinti Jūsų gyvenimo.

Apie pasiūlymus tapti pinigų kurjeriu ar daryti kitus finansinius nusikaltimus galite anonimiškai pranešti „Crimestoppers“ telefonu 0800 555111.

Išsamesnės informacijos ir patarimų ieškokite čia.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai