Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-07-01

Jungtinė Karalystė atsuko nugarą imigrantams

  
Jungtinė Karalystė atsuko nugarą imigrantams
© Flickr asoc. nuotr.
Britanija oficialiai tapo mažiau draugiška šalis imigrantams.

Pradėjus didėti paramai tokioms anti-imigrantinėms politinėms partijoms, kaip Nepriklausomybės partija (UKIP), bei taikyti migraciją ribojančius įstatymus, Jungtinė Karalystė (JK) iškrito iš „draugiškiausių“ šalių migrantams dešimtuko. Kaip skelbia naujienų portalas express.co.uk, Britanija oficialiai tapo mažiau draugiška šalis imigrantams.

Nuo 2010-ųjų nukritusi šešiomis pozicijomis žemyn, dabar JK užima tik 15 vietą. Indeksas lygina migrantų integracijos politiką 38 šalyse.
Šiuo klausimu Europa išgyvena ne pačius geriausius laikus, nes šalių vyriausybės nesusitaria, kaip išskirstyti dešimties tūkstančių migrantų srautus, bėgančius nuo karo ir skurdo iš Afrikos ir Artimųjų Rytų.
 
Tyrėjai analizavo kliūtis, su kuriomis susiduria legalūs migrantai užimtumo, švietimo, sveikatos, politinio dalyvavimo, įsigyjant nuolatinę gyvenamąją vietą, gaunant pilietybę, šeimų susivienijimo ir kovos su diskriminacija srityse. Nepaisant to, kad JK galioja vienai stipriausių antidiskriminacinių įstatymų Europoje, šioje šalyje imigrantams tampa ypač sunku įsilieti į visuomenę.
 
Tyrėjai sakė, kad naujausi suvaržymai migrantams ir parama politinėms partijoms, kovojančioms prieš imigraciją, yra ne kas kita, o vyriausybės pasiryžimas ir noras apriboti į šalį plūstančius užsieniečių srautus.
 
MIPEX direktorius Thomas Huddlestonas sakė, kad nesutarimai Europos Sąjungoje (ES) dėl Viduržemio jūros krizės stabdo dabartinę migrantų integraciją Europoje ir klaidina visuomenę.
 
„Visuomenė apie imigrantus galvoja taip, lyg jie ketina atplaukti valtimis. Bet ne, mes kalbame apie žmones, kurie jau seniai apsigyveno šalyje, prieš penkerius, dešimt, dvidešimt metų“, - aiškino R. Huddlestonas.
 
Tačiau Davidas Cameronas teigė, kad ES turi padaryti daugiau ir siųsti migrantus iš Afrikos atgal į savo šalis, siekiant palengvinti krizę: „Mes neišspręsime šios krizės, jeigu pirmiausia nebandysime sustabdyti žmonių, paliekančių savo šalis“.
  

Žymos: Migracija, Jungtinė Karalystė

Komentarai

Naujausi straipsniai