Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2018-04-10

JK užaugusi moteris deportuojama į šalį, kurios nepažįsta

  
JK užaugusi moteris deportuojama į šalį, kurios nepažįsta
© Wikimedia nuotr.
O. Kgari kartu su motina į JK atvyko 13-kos.
Advokatų manymu, nors motinai buvo sutekta teisė pasilikti šalyje, pareigūnai net neanalizavo pateiktų įrodymų, kodėl O. Kgari gali ir toliau gyventi JK.

Jungtinės Karalystės (JK) Migracijos tarnybą (Home Office) krečiant skandalui po skandalo, aiškėja protu nesuvokiami ir žiaurūs pareigūnų veiksmai. Pirmadienį jauna moteris pranešė savo advokatui, kad ją greičiausiai deportuos į šalį, kurioje ji neturi artimųjų ir nieko nepažįsta.

Tai jau antras kartas, kai keturioliką metų JK gyvenanti Opelo Kgari (27) yra bandoma kuo skubiau išvežti iš šalies.
Jauna moteris į šalį atvyko būdama 13 metų, kai jos motina gavo prieglobstį dėl gimtojoje šalyje patirto persekiojimo. Čia ėjo į mokyklą ir universitetą, buvo aktyvi bendruomenės dalis.
 
Tačiau pirmadienį O. Kgari turėjo būti prievarta įsodinta į lėktuvą, skrendantį į gimtąją šalį Botswaną, kurios moteris visiškai nepažįsta, o paskutinį kartą ten lankėsi prieš daugiau nei dešimtmetį.
 
Kiek anksčiau O. Kgari dienraščiui „Independent” atskleidė apie nežmoniškas sąlygas Yarl's Wood deportacijos centre, kuriame buvo sulaikyta su motina. Mergina dėl patirto siaubo pradėjo bado streiką.
 
Opelo Kgari asmeninio archyvo nuotr. Opelo Kgari asmeninio archyvo nuotr.
Opelo Kgari asmeninio archyvo nuotr. Opelo Kgari asmeninio archyvo nuotr.
 
Advokatų manymu, nors motinai buvo sutekta teisė pasilikti šalyje, pareigūnai net neanalizavo pateiktų įrodymų, kodėl O. Kgari gali ir toliau gyventi JK. Manoma, kad bandoma kuo greičiau atsisakyti merginos, kuri atskleidė tiesą apie deportuojamų imigrantų realybę bei nežmoniškus būdus, kaip su jais elgiamasi.
 
Pirmadienį iš moters atimtas telefonas ir galimybė susisiekti su O. Kgari nebebuvo. Buvo spėjama, kad moteris deportuota į Botswaną.
 
Antradienį ryte paaiškėjo, kad peržiūrėjusi papildomus įrodymus, Migracijos tarnyba nusprendė atšaukti deportacijos įsakymą, tačiau moters migracijos statusas šalyje lieka nepakeistas, - pranešė Independent.co.uk.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, Deportacija

Komentarai

Naujausi straipsniai