Tiesa.com   |   2017-03-09

Iš terorizmu įtariamų užsieniečių bus atimama Didžiosios Britanijos pilietybė

  
Iš terorizmu įtariamų užsieniečių bus atimama Didžiosios Britanijos pilietybė
© Flickr.com
Britiškas pasas.
Sprendimas atimti pilietybę terorizmu įtariamiems užsieniečiams, buvo pritaikytas 33 atvejais.

Europos žmogaus teisių teismas, palaikydamas Theresos May pasiūlymą, leido atimti Didžiosios Britanijos pilietybę iš ją turinčių, bei terorizmu įtariamų užsieniečių.

Strasbūro teismas vienbalsiai atmetė Sudano piliečio skundą dėl esą pažeistų žmogaus teisių, kai jam buvo uždrausta grįžti į Jungtinę Karalystę bei atimta šalies pilietybė. Vyras buvo įtariamas dalyvavimu su terorizmu susijusioje veikloje ekstremistų grupuotėje al Shabaab.
1982-aisiais Sudane gimęs vyras dar būdamas vaikas atvyko į Didžiąją Britaniją, kurios pilietybę gavo 2000-aisiais. Po dešimtmečio Vidaus reikalų ministerija ją atėmė už įtarimus nusikalstama veika.
 
Vyras pasiskundė teismui dėl teisės į šeimos kūrimą pažeidimo. Teismas nustatė, kad toks sudaniečio skundas nepagrįstas. Teisėjai pripažino, kad vyro išvarymas iš šalies buvo pagrįstas siekiant apsaugoti visuomenę nuo terorizmo grėsmės.
 
Tiriamosios žurnalistikos biuro duomenimis, sprendimas atimti pilietybę terorizmu įtariamiems užsieniečiams, buvo pritaikytas 33 atvejais.
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Žmogaus teisės, Anglijos pilietybė

Komentarai

Naujausi straipsniai