Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-05-12

Imigrantus Anglijoje užtaria Europos lyderiai

  
Imigrantus Anglijoje užtaria Europos lyderiai D. Cameronui vėl prabilus apie narystės ES referendumą, jam paprieštaravo rytų Europa.
ES ministrai rytų Europoje perspėjo D. Cameroną, kad gyventojų laisvo judėjimo teisė yra „raudona linija“.

Rytų Europa perrinktą Jungtinės Karalystės premjerą Davidą Cameroną įspėjo dėl dirbančių imigrantų. Ministrui pirmininkui patarta nesuvaržyti dirbančiųjų teisių tuomet, kai jis pranešė norintis iš naujo dėrėtis dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES). Rytų Europa pranešė pasirengusi kovoti prieš draudimą jų šalių piliečiams laisvai judėti ir dirbti, skelbė portalas express.co.uk.

ES ministrai rytų Europoje perspėjo D. Cameroną, kad gyventojų laisvo judėjimo teisė yra „raudona linija“. Kurios nevalia peržengti. Ir kad šis klausimas nebus derybų objektu.
Lenkijos ministras santykiams su Europa Rafalas Trzaskowskis sakė, kad jie pasirengę išklausyti premjero. „Mes galime susėsti prie stalo ir aptarti tai, ką galime ir turėtume keisti. Tačiau mūsų požiūris į migraciją labai gerai ir seniai žinomas“, - kalbėjo lenkų ministras.
 
Praėjusią savaitę laimėjęs rinkimus ir ministru pirmininku išrinktas D. Cameronas iš naujo pristatė planą surengti referendumą dėl narystės ES jau 2017-aisiais. Premjeras tvirtino, kad dėl šio referendumo tartasi su Briuseliu ir buvo priimtas abipusiai naudingas sprendimas.
 
Slovakijos užsienio reikalų sekretorius Peteris Javorcikas taip pat pasisakė prieš migrantų teisių ribojimą: „Jie negali liti atpirkimo ožiais“. „Mums nepatinka, kad vengrai užsienyje vadinami imigrantais. Jie – ES piliečiai su tokiomis pat teisėmis, kaip kiti. Jie turi visišką teisę gyventi ir dirbti bet kurioje ES šalyje“, - kalbėjo Vengrijos ministras ES, Szabolcsas Takacsas.
 
Vakarų pasaulio lyderiai pritaria D. Camerono idėjai ir tvirtina, kad prireikus jo idėja sulauks palaikymo ES.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Darbas Anglijoje, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai