Tiesa.com   |   The Guardian   |   2014-11-25

Imigrantų vaikai londoniečiams padeda geriau mokytis

  
Imigrantų vaikai londoniečiams padeda geriau mokytis
© Flickr/Chris Yarzab nuotr.
Nors kalbama, kad imigrantų vaikai keičia britų mokymosi tradicijas, tyrimai rodo priešingai.

Moksleivių pasiekimai mokykloje per pastarąjį dešitmetį mažai ką turi bendro su inovatyviais mokymo būdas, nustatė tyrėjai. Atvirkšiai, vaikams geriau mokytis padeda jų skirtingos etninės kilmės klasės draugai.

Londono paauglių, kurie parodė 8 proc. geresnius bendrojo vidurinio mokslo baigimo (GCSE) rezulatus nei vaikai kitur Angijoje, sėkmę nulėmė etininė įvairovė sostinės mokyklose, rodo tyrimas.
Kaip rašo „The Guardian”, vadinamąjį „Londono efektą”, kuris apbibūdina sostinės moksleivių pasiekimus per pastarąjį dešimtmetį, intesnsyviai tyrinėja ir jį kitur bando pritaikyti ne vienas mokslininkas.
 
2003-aisiais, vadovaujantis „Londono iššūkio” programa, sostinės švietimo sistema gavo didžiules pinigų sumas, siekiant kiekvienam vaikui suteikti gerą išsilavinimą. Manyta, kad išskirtinius londoniečių mokymosi rezultatus lėmė būtent ši politika, tad ji buvo pritaikyta Didžiajame Mančesteryje ir Black County.
 
Vis dėlto Bristolio universiteto mokslinikai nustatė, kad Londono sėkmę lėmė ne inovatyvi švietimo politika, bet miesto, ypač – Londono mokyklų moksleivių – etininė įvairovė.
 
„Žinome, kad etninių mažumų moksleiviai gauna aukštesnius bendrojo vidurinio mokslo baigimo egzaminų rezultatus nei jų bendraamžiai britai. Londone tokių gerai besimokančių moksleivių yra paprasčiausiai daugiau, tad sostinė turi aukštesnį GCSE ezgamino vidurkį nei kiti miestai,” – sakė tyrimui vadovavęs profesorius Simonas Burgessas.
 
Bristolio universiteto mokslininkai nagrinėjo neseniai atvykusių imigrantų vaikų indėlį į geresnius londoniečių mokymosi rezulatatus. Lygindami Newcastlą, kurio 11, 8 proc. populiacijos yra gimę užsienyje ir į Jungtinę Karalystę atvykę prieš 2000-uosius, su Londonu, kur kitataučių skaičius yra 34, 7 proc., jie nustatė 15-os GCSE taškų didesnę pažangą Londono moksleivių naudai.
 
Tyrimo rezultatai pasirodė kaip tik tada, kai švietimo ekspertai ir politikai pareiškė nerimą dėl prastų baltaodžių darbo klasės vaikų rezulatų. Pasak mokyklų inspekcijos „Ofsted” vadovo sero Michaelo Wishawo, stebint nuo 2007-ųjų, praėjusiais metais baltaodžių vaikų iš skurdesnių šeimų pasiekimai gėrėjo lėčiau nei jų bendraamžių iš kitų etninių grupių.
 
  

Žymos: Mokymas, Mokyklos Londone, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai