Tiesa.com   |   Eurobarometras   |   2015-01-19

Imigrantai vis dar labiausiai laukiami Švedijoje

  
Imigrantai vis dar labiausiai laukiami Švedijoje Daugiausiai sunkumų imigrantai greičiausiai patirtų Latvijoje ir Italijoje.

Nors pastaruoju metu žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau pranešimų apie tai, kad Švedijoje darbą susirasti nėra taip paprasta kaip kad būdavo prieš kelis metus, tačiau šalis vis dar svetingai priima imigrantus. Apie tai liudijo ir portalo Thelocal.se paviešintas tyrimas, kuriame teigiama, kad švedai ne tik pritaria žmonių atvykimui iš Europos Sąjungos valstybių, tačiau jie neprieštarauja, kad jų šalyje gyventų ir dirbtų imigrantai iš taip vadinamų trečiųjų šalių.

Net 82 proc. apklaustųjų teigė, kad jie teigiamai arba labai teigiamai vertina migraciją ir neprieštarauja, kad į šalį metams bėgant atvyktų vis daugiau žmonių iš kitų ES narių. Panaši dalis švedų teigiamai žiūrį ir į imigrantus iš ne ES valstybių. Tokių, kaip parodė apklausa, net 72 procentai.
Remiantis šiais „Eurobarometro“ atlikto tyrimo duomenimis, galima drąsiai teigti, kad švedai – tolerantiškiausia ES šalis.
 
Gothenburg Universiteto politikos profesorė MarieDemker teigė, kad Švedijoje atvykėliai iš svečių šalių kuriasi ir gyvena ne vieną dešimtmetį, tad didžioji dalis švedų yra prie to pripratę ir kitokio savo gyvenimo neįsivaizduoja. Ji taip akcentavo, kad šalies imigracijos ir prieglobsčio politika niekuomet nebuvo politikų rietenų objektas. Tad ir žmonės apie imigrantus atsiliepia teigiamai, padeda jiems pritapti bei integruotis į visuomenę.
 
Pasak M. Demker, rasizmas ir ksenofobija – tai svetimi reiškiniai švedams, todėl didžioji dalis žmonių ėmė būgštauti, kai per rinkimus praėjusiais metais net 13 proc. balsų susišlavė prieš imigrantus pasisakantys politikai. Profesorės manymu, švedai patys išsigando tokių balsavimo rezultatų, nes jie iš esmės yra tolerantiški ir teigiamai nusiteikę imigrantų atžvilgiu.
 
Kitose Sąjungos valstybėse imigrantai iš ES nepriklausančių valstybiųnėra tokie laukiami.Palankiausiai atvykėlių atžvilgiu nusiteikę Ispanija ir Kroatija. Šiose šalyse imigrantais džiaugiasi 48 proc. vietinių gyventojų.
 
Reiktų paminėti, kad priešiškiausios imigrantams iš ne ES valstybių yra Latvija (16 proc.) ir Italija (18 proc.).
 
  

Žymos: Migracija, Švedija, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai