tiesa.com   |   sky   |   2013-09-24

Imigrantai įspėti „neatkurti savo šalies Britanijoje“

  
Imigrantai įspėti „neatkurti savo šalies Britanijoje“ Buvęs konservatorių lyderis draudžia imigrantams suburti plačią savo šalies bendruomenę.

Konservatorių veteranas lordas Tebbitas perspėjo imigrantus nemėginti „įsikurti savo šalių kopijų“ Jungtinėje Karalystėje. Buvęs konservatorių partijos vadovas pabrėžė, jog dalis imigrantų atvykę į šią šalį ima kurti didžiules socialines bendruomenes, kurioms priklauso tik jų tautiečiai. Lordas Tebbitas taip pat griežtai paskatino imigrantus iš „Trečiojo pasaulio“ šalių „stengtis integruotis į vietinę visuomenę“.

 Politiko teigimu Sky televizijos naujienoms, jis susirūpinęs ne dėl rumunų ar bulgarų atvykimo. Labiausiai jį neramina atvykėliai iš „Trečiojo pasaulio“: „Nenoriu pulti į kraštutinumus apie migraciją, tačiau turiu pripažinti faktą, kad minėtų šalių piliečiai, atvykę į Jungtinę Karalystę, bando atkurti savo šalį mūsų šalyje, o ne prisitaikyti prie esamos sistemos“.
„Iki šiol neturime labai daug problemų su tokiomis tautomis kaip lenkai, čekai, slovakai ar net prancūzai su vokiečiais. Dažnai tenka priminti žmonėms, kad be atvykusių lenkų dar 1940-aisiais būtume pralaimėję Britanijos mūšį ir karą“.
 
Lordo manymu, Britanijoje nekuriama tarptautinė visuomenė, kuriamos atskiros, atskirų šalių bendruomenės, kurios nedaug susijusios viena su kita. „Musulmonų moterys dažnai dengia veidus šydais, tačiau čia jos gyvena kitokioje aplinkoje. Visiems turi būti leidžiama dėvėti tai, ką nori gatvėje ar namie, bet, pavyzdžiui, atėjus pas gydytoją ar seselę, kurie turi apžiūrėti ligonį, šydas turėtų būti draudžiamas. Tą patį manau ir dėl nusikalstamumo – įstatymas draudžia viešose vietose dėvėti kaukę, o musulmonių apranga dengia veidus kartais net daugiau nei kaukės. Tokie dalykai atstumia skirtingų tautų atstovus vienus nuo kitų ir trukdo jiems kurti bendrą visuomenę“, - samprotavo Tebbitas.
 
Konservatoriaus teigimu, žmonės, nebandantys integruotis į Britanijos visuomenę, patys skatina aplinkinių nesupratimą, vengimą ar net baimę: „Dažnas nežino ką galvoja žmogus, kurio veido negali matyti, todėl paprasčiausiai jo bijo. Siūlyčiau riboti galimybę imigrantams susikurti savo pasaulį mūsų šalyje ir gyventi apsimetant, kad britų ir kitų tautybių aplink nėra“.
 
  

Žymos: Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai