Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-11-06

Imigracijos apribojimų supykdyta Indija turi britams atsaką

  
Imigracijos apribojimų supykdyta Indija turi britams atsaką
© Wikipedia nuotr.
Prekybos sutartiems prašantiems britams Indija primins T. May apribojimus.
Indijos politikai neužmiršo T. May poelgių indų atžvilgiu kai ji dar buvo vidaus reikalų ministrė.

Didžiulės vertės Jungtinės Karalystės ir Indijos prekybos sutartis gali žlugti dėl britų požiūrio į imigrantus iš šios šalies.

Sekmadienį šalies premjerės Theresa May bei JK verslininkų delegacija išvyko į Indiją susitikti su šios šalies valdžia ir tikisi atnaujinti dvišalę prekybos sutartį, kuri įsigaliotų po „Brexit“. Iškilus grėsmei po pasitraukimo sunkiau prieiti prie vieningos Europos Sąjungos rinkos, britai siekia užsitikrinti kuo daugiau jiems naudingų susitarimų su kitomis pasaulio šalimis.
Tačiau indai neužmiršo T. May poelgių kai ji dar buvo vidaus reikalų ministrė. Jos iniciatyva 2010 metais studentams iš Indijos buvo apribota galimybė gauti specialią vizą, leidžiančią JK dirbti piliečiams iš trečiųjų šalių, kurie baigė studijas čia.
 
2013 metais T. May pristatė schemą, pagal kurią šešių Afrikos ir Azijos šalių, įskaitant Indiją, piliečiams uždrausti pasilikti JK kai baigiasi jų leidimo dirbti galiojimas. Sulaukus didžiulio visuomenės pasipriešinimo, šie jos planai liko neįgyvendinti.
 
„Tačiau Indijos politikai tai atsimena iki šiol ir tai gali sukelti derintis dėl prekybos sutarties. Jau anksčiau, kai ES derėjosi su Indija, dėl britų požiūrio į indus kilo sunkumų visai sąjungai.
 
Dabar dėl tų pačių priežasčių sunku kažko tikėtis iš partnerių Indijoje“, – priminė buvęs JK verslo ministras Vince’as Cable’as.
 
Per penkerius metus JK studijuojančių Indijos piliečių dėl apribojimų sumažėjo perpus: nuo 40 tūkst. iki 20 tūkst., jiems čia sunku gauti net darbą nepilnu etatu ar stažuotis. Indijos vyriausybės atstovas spaudai Vikasas Swarupas žiniasklaidai teigė, kad T. May neišvengiamai sulauks klausimų apie minėtus sprendimus ir apie galimybę ateityje indams laisvai jusdėti tarp abiejų šalių.
 
 
  

Žymos: imigracija, Indija, Jungtinė Karalystė, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai