Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-02-05

Gyvenantiems šalia oro uostų – bus didinamos triukšmo kompensacijos

  
Gyvenantiems šalia oro uostų – bus didinamos triukšmo kompensacijos Aviacijos ekspertai tikina, kad jei Heatrow ir Gatvicko oro uostai gyventojams privalo mokėti daugia

Heathrow ir Gatwicko oro uostų vadovybėms įsakyta daugiau mokėti netoliese įsikūrusiems gyventojams. Mat, besirengiant statyti naujus pakilimo takus bei didinant skrydžių skaičių, gyventojai kenčia vis didesnį triukšmą.

Civilinės aviacijos administracija (CAA) tikina, kad desperatiškai reikalingi takai gali būti niekada nepastatyti, mat su tuo nesutinka gyventojai. Oro uostų darbo reguliavimo komisija pranešė, kad Jungtinės Karalystės oro uostai triukšmo mažinimo įrangai bei kompensacijoms dėl jo, išleidžia mačiau nei konkurentai iš Amerikos bei likusios Europos.
CAA vadovas Andrew Hainesas teigė, kad oro uostų vadovybės privalo keisti savo požiūrį. Pasak jo, situacija dabar kitokia ir nereikia tikėtis, kad šeimos, gyvenančios šalia pakilimo takų, tyliai kentės didėjantį triukšmą. Kadangi visuotinai žinoma, jog pakilimo takų reikia būtinai, oro uostai paprastai nebesusitars su visuomenės nariais, teks plačiau atverti pinigines.
 
„Tai – svarbiausias diskusijos klausimas. Negali būti tikimąsi, kad bendruomenės tyliai taikstysis su oro uostų plėtra. Rajonuose aplink oro uostus keisis ne tik triukšmo dydis, bet ir pati vietovė. Bendruomenė tikisi kompensacijų už pokyčius“, - CAA direktorių citavo portalas standard.co.uk.
 
Ekspertas pridūrė, kad jei bendruomenės nariai nesutiks, daugiau pakilimo takų statyti nebus leista.
 
 
 
  

Žymos: Oro uostai, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai