Tiesa.com   |   2011-01-17

„Finnair“ keleivių skaičius iš Vilniaus krito penktadaliu

  
„Finnair“ keleivių skaičius iš Vilniaus krito penktadaliu
© „Finnair“
2010 metais „Finnair“ iš viso pervežė 7,1 mln. keleivių.

Suomijos aviakompanijos „Finnair“ keleivių į Aziją skaičius 2010 metais, lyginant su ankstesniais metais, augo 7,4 procento. Azijos kryptimis oro bendrovė skraidino daugiau nei 1,2 mln. keleivių, lėktuvų užimtumo koeficientas išaugo maždaug trimis procentais ir pasiekė 82 procentus.

="text-align: left">Verslo kelionių tarp Europos ir Azijos paklausa taip pat lėmė bendrovės pajamų iš reguliariųjų skrydžių augimą. „Finnair“ pajamos iš keleivio už nuskristą kilometrą paskutinį 2010 metų ketvirtį išaugo 15 proc., o per metus – 9 procentais.
 
Praeitų metų pabaigoje bendrovė padidino skrydžių į Osaką, Nagoją ir Seulą skaičių, o nuo šių metų sausio 6 dienos – į Delį. Gegužės mėnesį pradedamas vykdyti naujas skrydis į Singapūrą, o nuo birželio ketinama dažniau skraidinti ir į Honkongą.

„Nuo šių metų vasaros sezono „Finnair“ skrydžius visais tolimaisiais maršrutais, išskyrus Delį, vykdys kasdien. Į Delį bus skraidinama šešis kartus per savaitę. Toks skrydžių tvarkaraštis yra ypač palankus skrendantiems verslo tikslais. Vasarą vykdysime rekordinį skrydžių į Aziją skaičių – 74 skrydžius per savaitę,“ – apie „Finnair“ plėtrą į Aziją sako bendrovės pardavimų vadovas Lietuvai Arūnas Skuja.

2010 metais „Finnair“ iš viso pervežė 7,1 mln. keleivių, tai yra 4 proc. mažiau nei ankstesniais metais. Iš Vilniaus oro uosto aviakompanija skraidino 62,8 tūkst. keleivių, tai yra 18 proc. mažiau nei 2009 metais.

„Keleivių skaičiaus sumažėjimui įtakos turėjo pavasarį Islandijoje išsiveržęs ugnikalnis, taip pat gruodžio mėnesį ilgiau nei savaitę trukęs kompanijos orlaivių įgulos narių streikas,“ – sako Arūnas Skuja.

Pasak jo, aviakompanijos pajamos Lietuvoje pernai, palyginti su ankstesniais metais, augo 3,9 procento. Pajamų augimą lėmė tai, kad keleiviai daugiau pirko brangesnius ekonominės ir verslo klasės bilietus. Bendrovės pajamos iš skrydžių į Azijos šalis Lietuvoje pernai išaugo 7,2 procento. Populiariausi lietuvių maršrutai pagal 2010 metais bendrovės šalyje parduotų bilietų skaičių yra Helsinkis, Pekinas, Niujorkas, Delis, Honkongas, Bankokas, Šanchajus, taip pat Londonas, Mančesteris, Paryžius ir Stokholmas.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai