Lietuvos ryto ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-02

Fiktyviai už indų ištekėti norėjusios lietuvės buvo suimtos ir nuteistos

  
Fiktyviai už indų ištekėti norėjusios lietuvės buvo suimtos ir nuteistos Lietuvėms ir indams nepavyko apmulkinti pareigūnų.

Antradienį Velso teismas skyrė bausmes dviem Lietuvos pilietėms, kurios per savo tuoktuves negalėjo susikalbėti su jaunikiais iš Indijos ir jų gerai nepažinojo.

Vestuvės buvo nutrauktos, kai pareigūnai vienos nuotakos paklausė, už kurio jaunikio ji tekėsianti, ir ji parodė ne į tą vyrą. Bausmės buvo skirtos 27-erių Oksanai Aleksandravičiūtei ir 21-erių Sandrai Beleckaitei.
Iš viso laisvės atėmimo bausmės buvo skirtos septyniems asmenims. Be nuotakų ir jaunikių, nubaustas santuokų organizatorius ir du jo padėjėjai, kurie yra Lietuvos piliečiai. Didžiosios Britanijos pasienio tarnybos specialistai dėl šių santuokų civilinių aktų registratorius įspėjo po to, kai patys bendravo su poromis prieš santuokos sudarymą.
 
Jaunieji vieni kitų nesuprato ir bendravo per vertėją. Taip pat buvo pateikti padirbti dokumentai. Visi sukčiai suimti vestuvių dieną Reksamo registrų biure prieš pat santuokos ceremoniją. Būtent tada viena nuotakų turėjo parodyti savo vyrą, bet suklydo.
 
Moterys tikino pažinojusius jaunikius daug metų ir turėjusios lytinių santykių, o Indijos piliečiai teigė bučiavę būsimąsias žmonas tik į skruostus. Moldo karūnos teismas pirmadienį nusikaltimo organizatoriui nekilnojamojo turto agentui ir labdaros darbuotojui 51 metų Jaspalui Sahotai skyrė 26 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.
 
Du jo padėjėjai Lietuvos piliečiai: 28-erių Andrius Stepanovas ir 27-erių Antanas Beleckas nubausti kalėti atitinkamai 16 ir 15 mėnesių. 27 metų jaunikis Manpreetas Singhas nubaustas kalėti 12 mėnesių, o 21-erių Jasbiras Singhas – 11 mėnesių. Atlikę bausmę jie bus išsiųsti į Indiją. Nuotakoms skirta 304 dienų laisvės atėmimo bausmė kiekvienai, jos buvo išsyk paleistos, nes tam tikrą laiką buvo praleidusios suimtos.
 
Per tyrimą paaiškėjo, kad jaunikiai nuotakoms sumokėjo šimtus svarų sterlingų. Visi savo kaltę pripažino.
 
  

Žymos: Santuoka, Velsas, Fiktyvi santuoka

Komentarai

Naujausi straipsniai