Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-03-12

Deportavo negavę labai įdomių įrodymų

  
Deportavo negavę labai įdomių įrodymų
© Wikipedia nuotr.
Kai kurie žmonės prieglobsčio JK ieško dėl persekiojimo už seksualinę orientaciją gimtinėse.
Tokie žmonės pokalbio metu privalo įrodyti, kas pokalbiu neįrodoma.

Iš Jungtinės Karalystės deportuojamas homoseksualus vyras, vidaus reikalų ministerijai neįrodęs savo seksualinės orientacijos. Jis kilęs iš šalies, kurioje už homoseksualumą baudžiama.

„Negaliu važiuoti namo, nes mano šeima mane užmuš“, – sakė Abbey Kyeyune, 2014 metais į JK atvykęs iš Ugandos – Afrikos šalies, kurioje už homoseksualumą baudžiama laisvės atėmimu iki gyvos galvos.
Dėl šios priežasties Manchesteryje apsistojęs vyras prašė prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje, tačiau A. Kyeyune pirmadienį bus išskraidintas atgal į Ugandą, iš kurios, kaip jis teigia, pabėgo paaiškėjus, kad jį ir kitą vyrą sieja pernelyg artimi ir glaudūs santykiai.
 
„Mano draugas sulaikytas ir įkalintas, o mano atžvilgiu išduotas arešto orderis“, – pasakojo A. Kyeyune.
 
Tačiau už imigraciją atsakingi vidaus reikalų miniterijai pavaldžių įstaigų pareigūnai nusprendė, kad to nepakanka įrodyti savo seksualinei orientacijai.
 
Seksualinių mažumų teises ginančios organizacijos neseniai paskelbė naujas gaires imigracijos pareigūnams, kurie vertina prieglobsčio prašytojus dėl persekiojimo už savo orientaciją. Gairėse nurodoma, kad pareigūnai neturėtų reikalauti pernelyg atvirų savo orientacijos įrodymų. Tačiau A. Kyeyune buvo apklaustas dar prieš įsigaliojant šioms gairėms.
„Tokie žmonės atsiduria nepavydėtinoje situacijoje ir pokalbio metu privalo įrodyti, kas pokalbiu neįrodoma“, – sakė Philip’as Jones’as, sukūręs peticiją, kuria siekia užkirsti kelią Ugandos piliečio deportacijai.
 
Jis taip pat pareiškė manantis, kad tokios deportacijos yra nauja JK politika – po „Brexit“ lėmusio referendumo kaip įmanoma labiau sumažinti imigrantų skaičių šalyje.
 
Vidaus reikalų ministerija ne pirmą kartą kritikuojama už tai, kad prieglobsčio nesuteikia homoseksualiems asmenims.
 
  

Žymos: Deportacija, prieglobsčio prašytojai, seksualinė orientacija

Komentarai

Naujausi straipsniai