Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-04-30

Deportacijos skandalas išvertė iš posto ministrę

  
Deportacijos skandalas išvertė iš posto ministrę
© Europos Sąjungos ir Adam Brown//Crown Copyright nuotr.
A. Rudd traukiasi, jos vietą užims S. Javid‘as.
Ministrė aiškina, kad neteisėtų deportacijų skandalas kilo nes ji buvo „netyčia suklaidinta“

Pirmadienį apie atsistatydinimą pranešė už imigracijos kontrolę atsakingos vidaus reikalų ministerijos vadovė Amber Rudd – ji sulaukė kritikos po to, kai šalyje kilo neteisėtų deportacijų banga.

Ši ministrė yra dabartinės vyriausybės vadovės Theresos May įpėdinė, abi politikės žinomos dėl itin griežtų savo pozicijų nelegalių imigrantų atžvilgiu.
Manoma, kad anksčiau už imigracijos kontrolę atsakingos institucijos su A. Rudd žinia nustatė tam tikrus nelegalių imigrantų skaičius, kuriuos būtina įgyvendinti, o siekiant užsibrėžtus tikslus įgyvendinti bet kokia kaina, priimta galybė neteisėtų sprendimų, dėl kurių iš šalies turėjo būti deportuota daug žmonių, legaliai gyvenančių Jungtinėje Karalystėje.
 
Dėl to teisėtai JK gyvenantys žmonės be jokio pagrindo neteko socialinio draudimo, prarado darbus, dalis buvo uždaryti imigrantų sulaikymo centruose, iš jų buvo reikalaujama įrodymų, jog jie turi teisę gyventi šalyje, kurioje gyvena jau ilgus dešimtmečius.
 
Politiniai oponentai ragino prisiimti A. Rudd atsakomybę dėl sumaišties ir atsistatydinti, tačiau ministrė neigė bet kokius išankstinius susitarimus ir iš posto trauktis neketino.
 
Sekmadienį „The Guardian“ paviešinus A. Rudd laiškus premjerei Th. May paaiškėjo, kad ministrė planuoja per artimiausius kelis metus nelegalių imigrantų skaičių sumažinti dešimtadaliu, ji tokį sumanymą vadina „ambicingu, bet įgyvendinamu“.
Tos pačios dienos vakare A. Rudd telefonu informavo premjerę apie atsistatydinimą, pirmadienį spauda paskelbė iš posto besitraukiančios ministrės laišką.
 
Ji aiškina, kad neteisėtų deportacijų skandalas kilo nes ji buvo „netyčia suklaidinta“.
 
Th. May padėkojo ministrei už atliktą darbą.
 
Tą pačią dieną į A. Rudd vietą paskirtas Savid‘as Javid‘as – 48 metų politikas, anksčiau vadovavęs bendruomenių, savivaldos ir apgyvendinimo reikalais besirūpinančiai ministerijai.
Jis yra imigranto iš Pakistano palikuonis: S. Javid‘o tėvas į JK atvyko 1960 metais ir ilgą laiką dirbo autobuso vairuotoju. Sekmadienį, dar iki A. Rudd atsistatydinimo, politikas sakė, kad į neteisėtų deportacijų skandalą reagavo labai asmeniškai.
 
„Juk tai galėjau būti aš, mano tėtis ar mama“, – spaudai sakė jis.
 
Nuo to laiko, kai Th. May vadovauja JK vyriausybei, iš jos pasitraukė jau ministrai.
 
  

Žymos: Nelegalūs imigrantai, Deportacija, Theresa May, Amber Rudd

Komentarai

Naujausi straipsniai