Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-04-01

Deportacija tampa nesuprantama

  
Deportacija tampa nesuprantama
© google.com
Vyras be išankstinio įspėjimo staiga tapo nepageidaujamas JK.
Manau, kad ši vyriausybė peržengė ribas, o vidaus reikalų ministerija daro ką nori – šį situacija tai tik įrodo.

Prieš ketvirtį amžiaus į Jungtinę Karalystę atvykęs, čia dirbęs, mokesčius mokėjęs ir reguliariai imigracijos kontrolieriams davęs ataskaitas vyras staiga deportuojamas.

1991 metais iš karo draskomos buvusios Jugoslavijos į JK atvykęs Stojanas Jankovičius paprašė politinio prieglobsčio, jo negavo, tačiau imigrantas liko šalyje. Vyras susirado darbą, o pastaruosius 15 metų dirbo vienoje maisto prekių parduotuvėje Londone, Camdene.
Kadangi jo leidimas likti šalyje baigėsi dar 1999 metais, atvykėlis turėjo bent kartą per mėnesį apsilankyti ir užsiregistruoti imigracijos centre, šią pareigą S. Jankovičius sąžiningai vykdė. Dėl to jis jautėsi ramus, be to, saugumo jam suteikė ir tai, kad vyras legaliai dirbo ir mokėjo visus mokesčius, kaip ir dera JK gyventojui.
 
Tačiau po eilinio apsilankymo šioje įstaigoje praėjusį ketvirtadienį 52 metų vyras buvo sulaikytas ir išvežtas į imigrantų sulaikymo centrą Dorsete, pareigūnai ruošiasi jį deportuoti iš šalies.
 
Šį atvejį paviešino Camdeno bendruomenė, kurios nariu buvo S. Jankovičius.
 
„Stojanas buvo išsilavinęs, taikingas žmogus, mielas, dėkingas ir patikimas darbuotojas, kuris per 15 metų nė karto nepraleido bent dienos. Čia buvo jo namai, šimtai, o gal tūkstančiai žmonių laikė jį savo draugu.
Pareigūnai žinojo viską apie jį, kur jis yra. Tačiau tądien be jokio įspėjimo įgrūdo į mikroautobusą ir išvežė. Tai visiškai mums nesuprantama.
 
Manau, kad ši vyriausybė peržengė ribas, o vidaus reikalų ministerija daro ką nori – šį situacija tai tik įrodo“, – sakė parduotuvės, kurioje dirbo atvykėlis, savininkas John’as Grayson’as.
 
Bendruomenė dėl šio atvejo kreipėsi į parlamento narį Keir’ą Starmer’į, kuris pažadėjo imtis visų teisinių priemonių, jog S. Jankovičiaus deportacija būtų bent laikinai sustabdyta.
 
Vidaus reikalų ministerija individualių bylų nekomentuoja.
Neseniai iš šalies nutarta išsiųsti nuo 1988 metų JK gyvenusią moterį, kuri atvyko iš Singapūro, čia sukūrė šeimą ir visą laiką legaliai dirbo.
 
  

Žymos: Deportacija, imigrantų sulaikymo centras, Vidaus reikalų ministerija

Komentarai

Naujausi straipsniai