Tiesa.com   |   2011-02-18

Daugiau teisių autobusų keleiviams

  
Daugiau teisių autobusų keleiviams Nuo 2013-ųjų pavasario ES pradės ginti ir autobusų kelievių teises.

Europos Parlamentas patvirtino reglamentą, suderintą su ES Taryba, kuriuo numatoma, kad tolimųjų reisų autobusų keleiviai turės daugiau teisių. Direktyva bus pradėta taikyti 2013 metų pavasarį.

="text-align: left">Ilgesniuose kaip 250 km maršrutuose galios tokios teisės: jei dėl vežėjo kaltės autobuso reisas atšaukiamas, vėluojama išvykti daugiau kaip 2 val. arba bilietą turintis keleivis negauna vietos autobuse, keleivis turės pasirinkimo teisę: vykti kitu autobusu arba atgauti pinigus už bilietą, o kai kito autobuso nėra, prie grąžinamos bilieto kainos turės būti pridėta 50 proc. kompensacija.
 
Atidėjus ar atšaukus ilgesnį kaip trijų valandų trukmės reisą arba patyrus avariją turės būti suteikti užkandžiai, o kai reikia – ir nakvynė (iki dviejų naktų ir kainuojanti iki 80 eurų nakčiai).
Jei sužeidžiami ar žūsta žmonės, autobuso bendrovė turės kompensuoti iki 220 tūkst. eurų, o už pamestą ar sugadintą bagažą – iki 1,2 tūkst. eurų.

ES šalis galės nutarti netaikyti šių nuostatų savo vidaus maršrutuose ketverius metus nuo direktyvos taikymo pradžios su galimybe pratęsti šią išlygą dar ketveriems metams.

Padidintos ir neįgalių keleivių teisės: jiems turės būti padėta įlipti į autobusą ir iš jo išlipti, jei apie tai vežėjas buvo įspėtas bent prieš 36 val. Neįgaliuosius bus privaloma vežti be antkainio, o jų įrangą – nemokamai.

Jau veikia ES lėktuvų, traukinių ir laivų keleivių teisių reglamentai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai