Standard   |   2014-08-04

Chaosui Gatwicko oro uoste suvaldyti – 40 naujų darbuotojų

  
Chaosui Gatwicko oro uoste suvaldyti – 40 naujų darbuotojų Dėl didelių apkrovų Swissport turėjo didinti darbuotojų skaičių.

Vasaros savaitgaliai tapo sunkiai įveikiamu iššūkiu Gatwicko oro uoste bagažą prižiūrinčiai bendrovei. Užpraėjusį savaitgalį atsiėmimo punktuose nusidriekė didelės žmonių eilės, dalis keleivių savo lagaminų laukė kelias valandas, kai kuriems net teko keliauti namo tuščiomis.

“Swissport” bendrovė laikinai nusisamdė 40 darbuotojų, kurie šį savaitgalį padėjo išvengti didelių nesklandumų. Įmonė atsiprašė keleivių, kad laiku nepasirūpino papildomu personalu.
Šį savaitgalį žmonės bagažo laukė vidutiniškai 30 minučių po lėktuvo nusileidimo. Oro uosto atstovas spaudai pabrėžė, kad tai priimtinas laikas atsižvelgiant į užimtumą savaitgaliais.
 
Vis dėlto keleiviams patariama vasaros kelionių metu svarbiausius daiktus susidėti į rankinį bagažą. Eilės atsiėmimo vietose susidaro ne tik dėl personalo trūkumo, bet ir sutrikusio skruydžių tvarkaraščio. Gatwicko oro uosto darbuotojai jau prieš dvi savaites buvo instruktuoti padėti “Swissport” kolektyvui, jeigu šiems vėl iškiltų sunkumų.
 
 
 
  

Žymos: Gatviko oro uostas, Atostogos

Komentarai

Naujausi straipsniai