Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-11-12

Čekijos valdžia mūru stoja už emigrantus JK

  
Čekijos valdžia mūru stoja už emigrantus JK
© Flickr.com nuotr.
Čekų valdžia ne pirmą kartą kritikuoja britus už požiūrį į imigrantus.
Dešimt metų prieš tai čekai Jungtinėje Karalystėje neturėjo jokių problemų.

Jungtinės Karalystės valdžia kursto antiimigracines nuotaikas šalyje, o kai kurie politikų pasiūlymai primena žmonių suskirstymą į grupes pagal tautybes – lygiai taip pat, kaip nacistinėje Vokietijoje.

Taip po pokalbio su Theresa May pareiškė Čekijos valstybės sekretorius Europos reikalams Tomas Prouza. Jis paragino JK premjerę smerkti savo pavaldinių kalbas, kuriomis išsskiriami imigrantai: politikas priminė vidaus reikalų ministrės Amber Rudd pasiūlymą šalies kompanijoms pateikti jose dirbančių imigrantų sąrašus.
„Šis pasiūlymas panašu į tai, kas įvyko žemyne ketvirtajame dešimtmetyje, manau, kad visi atsimename, prie ko tai privedė. Manau, kad tai pavojinga ir Th. May privalo kuo greičiau tokį pasiūlymą pasmerkti ir užkirsti tam kelią“, – kalbėjo T. Prouza, politikės pasiūlymą netiesiogiai palyginęs su ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje nacistinėje Vokietijoje sudaromus žydų sąrašus ir kurstomą neapykantą prieš juos.
 
Ministras taip pat išreiškė susirūpinimą į JK emigravusių čekų saugumu, išpuoliais ne tik prieš juos, bet ir kitų tautybių atvykėlius.
 
„Po referendumo nesiliauja mūsiškių nusiskundimai dėl negatyvios patirties, nors dešimt metų prieš tai jų praktiškai nebuvo, čekai Jungtinėje Karalystėje neturėjo jokių problemų. Tikrai norėtumėme matyti JK valdžią darančią ką nors, kad ksenofobiniai ir nacionalistiniai išpuoliai liautųsi“, – sakė ministras.
 
Į šias Čekijos vyriausybės atstovo pastabas spėjo sureaguoti ir už savo pasiųlymą kritikos sulaukusi A. Rudd.
 
„Nemanau, kad situacija dabar yra tokia, kad mes negalime kalbėti apie imigraciją. Žmonės to nori ir jeigu mes apie tai kalbame, nevadinkite manęs rasiste“, – atrėžė A. Rudd.
 
Čekai ne pirmą kartą nepalankiai kalba apie britų požiūrį į imigrantus. Pirmą kartą jie garsiai apie tai prabilo rugsėjo pabaigoje, kai Rytų Londone buvo nužudytas verslininkas iš Čekijos.
 
 
  

Žymos: imigracija, Čekija, Jungtinė Karalystė

Komentarai

Naujausi straipsniai