Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-04-03

Britų nuotaikos: sudeginta ES vėliava

  
Britų nuotaikos: sudeginta ES vėliava
© Flickr.com nuotr.
Viena demonstrantų grupė neslėpė neapykantos ES.

Šeštadienį Doveryje vyko dvi atskiros demonstracijos. Vienos dalyviai pasisakė prieš rasizmą ir neapykantą pabėgėlių atžvilgiu, kiti demonstrantai reikalavo uždaryti Didžiosios Britanijos sienas ir siūsti atvykėlius velniop.

Kad tarp skirtingų pažiūrų demonstrantų nekiltų susirėmimas, abi grupes lydėjo gausios policijos pajėgos. Nacionalistines pažiūras demonstruojatys žmonės skandavo „nereikia daugiau pabėgėlių“, tačiau jau netrukus toje pačioje vietoje kiti demonstrantai šaukė „pabėgėliai laukiami čia“.
Įtampa buvo didžiulė, sakė Neilas Jerome’as, Kento grafystės policijos laikinas vadovas. Didžiulės policijos pajėgos mestos po to, kai sausio 30-ąją Doveryje tarp tų pačių demonstrantų grupių kilo riaušės.
 
Šįkart taip pat neapsieita be policijos jėgos panaudojimo: iš viso dėl ramybės drumstimo sulaikyta 13 asmenų. Nacionalistiškai nusiteikę demonstrantai sudegino Europos Sąjungos vėliavą, tai sukėlė audringus jų plojimus ir sveikinimus, primenančius oficialų nacių sveikinimą Hitleriui. Tokiu būdu norėta pasiųsti žinutę Briuseliui, jog ES čia nereikalinga.
 
Demonstracijomis liko nepatenkinti Doverio gyventojai ir valdžia, mat šie renginiai dėl uždarytų gatvių gerokai sutrikdė įprastą miesto gyvenimą. Baimintąsi ir dėl saugumo, mat visur buvo pilna juodomis kaukėmis veidus dengiančių asmenų.
  

Žymos: Europos Sąjunga, demonstracijos

Komentarai

Naujausi straipsniai