Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-10

Britai stiprins kontrolę pasienyje su Airija

  
Britai stiprins kontrolę pasienyje su Airija
© google.com
Sugriežtės ir keltų, kursuojančių tarp Airijos ir JK, keleivių patikra.
Po „Brexit“ Airija nelegalams taps patraukliausia vieta patekimui į JK.

Po „Brexit“ Jungtinė Karalystė sugriežtins sienos su Europos Sąjungos nare Airija kontrolę, kad pro ją į karalystės ribas laisvai nepatektų kitų ES šalių piliečiai.

ės Airija, kaip JK dalis, privalės pasitraukti iš Europos Sąjungos, o toje pačioje saloje esanti Airijos Respublika išliks bendrijoje ir joje tebegalios laisvo žmonių judėjimo principas. Abiejose šalyse šiuo metu gyvena nemažai lietuvių.
Pranešama, jog britams pasitraukus iš ES itin didelis dėmesys bus skiriamas keleivių patikrai Airijos oro uostuose bei keltų, kursuojančių tarp Didžiosios Britanijos ir Airijos salų, linijoms.
 
Ypatingai atidžiai turėtų būti saugoma 300 mylių ilgio Airijos ir Šiaurės Airijos siena, kuri bus patraukliausia JK susigundžiusiems nelegaliems imigrantams.
 
JK ir Airija jau derasi dėl būsimos kontrolės, sutarta keistis svarbiais duomenimis. Kaimynes taip pat sieja unikalus susitarimas (Bendra kelionių teritorija, Common travel area), leidžianti salų gyventojams be jokių apribojimų keliauti po abi valstybes.
 
Baiminamasi, kad po „Brexit“ Airija gali tapti nauju karštuoju tašku, kuriame kaupsis į JK patekti bandantys nelegalai, mat iš čia į karalystės teritoriją patekti nepastebėtam bus didžiausi šansai.
Be to, padėtis iki „Brexit“ derybų pabaigos 2019 metais dar gali pasikeisti: Šiaurės Airijos gyventojai referedume dėl narystės ES balsavo už išlikimą bendrijoje ir yra užsiminę, jog gali atsiskirti nuo JK siekdama išlikti Europos Sąjungoje.
 
 
 
  

Žymos: Airija, Šiaurės Airija, Jungtinė Karalystė, brexit, pasienis

Komentarai

Naujausi straipsniai