Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-12-21

Britai nesustabdė milijardais vertinamo imigranto deportacijos

  
Britai nesustabdė milijardais vertinamo imigranto deportacijos
© PxHere nuotr.
„Kostiumuotas vagis“ pats panoro į gimtąją šalį.
Bendrovių atstovai įsitikinę, jog tokias genialias smegenis turintis žmogus galėjo lengvai įsiminti sudėtingus slaptus algoritmus

Dviem Londono Sičio bendrovėms nepavyko užkirsti kelio vieno imigranto deportacijai – buvęs jų pavaldinys namo siunčiamas už tai, kad nusikalto apmaudamas savo darbdavius.

Kinas analitikas Ke Xu anksčiau nuteistas kalėti 4 metams už tai, kad dirbdamas dviejose Sičio investicinėse kompanijose sugebėjo nuosekliai vogti iš jų svarbią konfidencialią informaciją, kuri vertinama dešimtimis milijonų svarų sterlingų.
Jaunas Cambridge’o universiteto matematikos absolventas buvo itin vertinamas darbovietėje, jis net turėjo pravardę – „milijardo vertos smegenys“, jis bendrovėms padėjo kurti unikalias ir pelningas strategijas.
 
Tačiau darbdaviai vieną dieną tiesiog nerado K. Xe darbo vietoje, kurioje aptiko tik atsisveikinimo raštelį su pranešimu, jog vyras išvyksta į Hong Kong’ą, kad galėtų gyventi su savo naująja žmona ir būti arčiau sergančių tėvų.
 
Keistas jo pasitraukimas sukėlė įvairiausių įtarimų, kurie pasitvirtino – paaiškėjo, jog išskirtiniu protu pasižymintis imigrantas nuosekliai vogė itin vertingą kompanijų informaciją. Už tai jis 4 metams pasodintas į kalėjimą, o bausmei pasibaigus privalės būti deportuotas į kilmės šalį.
 
Tačiau prieš šią įstatymo nuostatą stojo buvę kino darbdaviai – jie įsitikinę, kad iš Jungtinės Karalystės išsiųstas buvęs pavaldinys panaudos pavogtą informaciją. Nors tyrėjai neaptiko jokių pavogtos informacijos kopijų, bendrovių atstovai įsitikinę, jog tokias genialias smegenis turintis žmogus galėjo lengvai įsiminti sudėtingus slaptus algoritmus, naudojamus bendrovių veikloje.
Trečiadienį Londono aukštasis teismas investicinių bendrovių „Corbiere“ ir „Trenchant Ltd“ prašymus ir nutarė jokios išimties netaikyti, tad K. Xe bus deportuotas kaip eilinis nusikaltėlis. Jis taip pat išreiškė norą būti išsiųstas į Kiniją.
 
Darbdaviai įsitikinę, kad svečioje šalyje jis gali parduoti slaptą informaciją, kurią jie įvertino 30 milijonų svarų sterlingų.
 
  

Žymos: Londono Sitis, Deportacija, duomenų vagystė

Komentarai

Naujausi straipsniai