Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-30

Britai jau deportuoja ir savus

  
Britai jau deportuoja ir savus
© Facebook/Shane Ridge nuotr.
Esu britas kaip stoviu – ir staiga turiu išvažiuoti kažkur į kitą šalį

Jungtinėje Karalystėje gimęs ir visą gyvenimą čia pragyvenęs vyras sulaukė imigracijos kontrolierių laiško su raginimu palikti šią šalį ir grasinimo didžiule bauda ar net kalėjimu.

Už 40 kilometrų į Vakarus nuo Leeds’o esančiame Colno mieste gyvenantis 21 metų Shane’as Ridge’as šiose apylinkėse gimė ir užaugo, vaikinas save laiko tikru britu. Jis jau 6 metus dirba, moka visus mokesčius, su drauge nuomojasi namą.
Šiomis dienomis Sh. Ridge’as sulaukė laiško iš vidaus reikalų ministerijos (Home Office) su raginimu palikti šalį, nes „jam nėra teisinio pagrindo likti JK“. Patariama išvažiuoti savanoriškai, o to nepadarius grasinama iki 5 tūkst. svarų sterlingų bauda ir net laisvės atėmimo bausme.
 
Primenama ir tai, jog jis artimiausiu metu gali netekti sveikatos draudimo.
 
„Tai buvo žinia kaip iš giedro dangaus. Gimiau, gyvenu, dirbu ir moku mokesčius šioje šalyje, balsuoju rinkimuose, turiu banko sąskaitą ir sveikatos draudimą. Niekada neturėjau jokių problemų valstybinėse įstaigose, esu britas kaip stoviu – ir staiga turiu išvažiuoti kažkur į kitą šalį“, – įspūdžiais su žurnalistais dalijosi vaikinas.
 
Toks valdininkų sprendimas jam gerokai apsunkino gyvenimą, mat staliumi dirbantis vaikinas šiuo metu negali vairuoti – jo vairuotojo pažymėjimo galiojimas sustabdytas.
Pasirodo, Sh. Ridge’as yra australas, o ne britas, mat jo motina – atvykėlė iš Australijos, o tėvas – vietinis. Pradėjus aiškintis susidariusią situaciją išaiškinta, jog, pagal JK įstatymus, iki 2006 metų šalyje gimusiems vaikams pilietybė automatiškai suteikiama tik tuo atveju, jeigu tėvai buvo vedę, o Shane’o mama ir tėvas iki šiol gyvena nesusituokę.
 
Sh. Ridge’as šiuo metu tvarkosi dokumentus JK pilietybei gauti.
 
„Esu piktas. Gyvenu šioje šalyje, gerbiu čia galiojančius įstatymus ir tvarką, o mano gyvenimo galimybės čia staiga tampa abejotinos“, – skundėsi Sh. Ridge’as.
 
„The Independent“ susisiekus su ministerija, ji komentuoti situaciją atsisakė, tačiau pažadėjo, jog imigracijos kontrolieriai padės Sh. Ridge’ui išlikti Jungtinėje Karalystėje.
  

Žymos: Deportacija, JK pilietybė

Komentarai

Naujausi straipsniai