Tiesa.com   |   Theguardian.com   |   2016-12-29

Brexit: JK gyvenančiai ir du vaikus užauginusiai moteriai pasiūlyta ruoštis palikti šalį

  
Brexit: JK gyvenančiai ir du vaikus užauginusiai moteriai pasiūlyta ruoštis palikti šalį M. Hawkins manymu, Vidaus reikalų departamentas diskriminuoja ES piliečius.
M. Hawkins manymu, Vidaus reikalų departamentas diskriminuoja ES piliečius, o leidimo gyventi šalyje procesas nepagrįstai apsunkinamas.

Po referendumo dėl „Brexit” sunerimusi dėl savo teisių Jungtinėje Karalystėje (JK) moteris iš Vidaus reikalų departamento (angl. Home Office) gavo pasiūlymą pradėti ruoštis išvykti iš šalies.

Monique Hawkins kartu su britu vyru augina du Britanijoje gimusius vaikus. Čia olandė gyvena jau 24 metus. Nepaisant to, migracijos tarnyba atmetė moters prašymą suteikti pilietybę, - pranešė theguardian.com.
Pagal JK galiojančius įstatymus, tai, kad moteris yra ištekėjusi už brito, jai automatiškai nesuteikia pilietybės. Norėdama gauti pilietybę M. Hawkins pirmiausia turi gauti „nuolatinės gyvenimo vietos” (angl. permanent residency) dokumentą.
 
M. Hawkins prašymas buvo atmestas remiantis tuo, kad moteris neatsiuntė savo originalaus paso.
 
„Paraiškoje pridėjau advokato patvirtintą paso kopiją. Tai yra leidžiama pagal taisykles. Taip pat pridėjau laišką, kuriame paaiškinta, kad šiuo metu privalau turėti savo pasą, nes neseniai mirus tėvui turiu dažnai lankyti motiną Olandijoje”, - aiškino pasipiktinusi olandė.
 
Siekiant gauti JK pilietybę prašoma Vidaus reikalų departamentui išsiųsti originalų asmens pasą. Pilietybės suteikimo procesas gali trukti nuo keturių iki šešių mėnesių, kurių metu asmuo negali niekur išvykti.
 
M. Hawkins JK gyvena nuo 1992. Moteris Cambridžo universitete studijavo matematiką, čia ištekėjo ir susilaukė dviejų vaikų.
 
„Europos Sąjungos (ES) piliečių, gyvenančių JK teisės nesikeičia tol, kol šalis yra ES narė. ES piliečiams nereikia jokių papildomų dokumentų norint įrodyti savo statusą JK”, - situaciją komentavo Vidaus reikalų departamentas. Pasak migracijos specialistų, olandės pareiška buvo nutraukta dėl to, kad moteris nesuteikė originalaus paso.
M. Hawkins manymu, Vidaus reikalų departamentas diskriminuoja ES piliečius, o leidimo gyventi šalyje procesas nepagrįstai apsunkinamas.
 
 
  

Žymos: Referendumas, Deportacija, Anglijos pilietybė, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai