Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-04-15

Bostonas negali atsidžiaugti imigrantais iš rytų Europos 

  
Bostonas negali atsidžiaugti imigrantais iš rytų Europos 2011-tais, net 10.6 proc. miesto gyventojų jau buvo atvykę iš Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ar Rumuni
Imigrantai atgaivino miestą ir darbo rinką. Jie labai geri klientai ir geri žmonės. Jei imigrantai čia nebūtų atvykę, mes neturėtume darbo

Nenumaldomai artėjant naujos Vyriausybės rinkimams ir vis aštrėjant debatams dėl imigrantų, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje (JK), skaičiaus naujienų portalo bbc.co.uk žurnalistas Robas Broomby’is nusprendė pasidomėti, kokią įtaką imigrantai Anglijos miestams daro iš tiesų.

is vykusio gyventojų surašymo duomenis, rytinėje Anglijos pakrantėje, Lincolnshire įsikūręs Bostonas galėjo pasigirti didesniu imigrantų iš rytų Europos skaičiumi nei bet kuris kitas miestelis JK.
2001-aisiais 98.5 proc. miesto populiacijos buvo baltieji britai. Tuo tarpu 2011-aisiais, net 10.6 proc. miesto gyventojų jau buvo atvykę iš Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ar Rumunijos.
 
Žurnalisto kalbinta kvalifikuota aplinkosaugos mokslininkė Jurgita, į Bostoną atvyko dirbti gamykloje. Moteris džiaugėsi, kad neseniai buvo paaukštinta. „Su manimi anglai elgiasi gerai, todėl gyvendama čia esu tikrai laiminga. Tiesiog gyvenu savo gyvenimą, o jei kiti žmonės, ieškodami geresnio gyvenimo, nori čia atvykti, nesuprantu, kodėl tai galėtų būti blogai. Jei žmonės nori dirbti, jie tai gali daryti. Jei nenori, jie turėtų likti namuose. Vietos čia pakaks visiems”, mintimis dalinosi Jurgita.
 
Žurnalisto gatvėje kalbinta britė sakė besidžiaugianti, kad atvykę imigrantai praplečia vietinių akiratį, tačiau tuo pat metu šiek tiek nerimauja dėl didelių mokykloms bei ligoninėms tenkančių apkrovų.
 
Kitas kalbintas vyras pasakojo, kad Bostone yra gatvė pavadinimu West Street. Jei joje verslus sukūrę imigrantai staiga dingtų, gatvė liktų visiškai tuščia.
West gatvė Bostone
 
Daržoves ir vaisius vietiniame turguje pardavinėjantis Lenas Evansas negali atsidžiaugti imigrantais iš rytų Europos, nes jie - dauguma jo klientų. „Imigrantai atgaivino miestą ir darbo rinką. Jie labai geri klientai ir geri žmonės. Jei imigrantai čia nebūtų atvykę, mes neturėtume darbo”, - sakė ūkininkas.
 
Bostone gyvenantys Laura ir Saulius Lietuvoje buvo architektai. Laura Vilniuje dirbo su „Valdovų rūmų” projektu, tačiau abu prarado darbus ekonominės krizės metu. Dabar Laura augina judviejų vaiką, o Saulius džiaugiasi, kaip pats sako, „darbu be jokio streso ir su reguliomis valandomis”. Tačiau pora šį gyvenimo etapą Bostone mato kaip pradžią, kol gerai išmoks anglų kalbą.
 
Po atlikto žurnalistinio tyrimo, R. Broomby’is teigė, kad paprastai išspęsti šiomis dienomis itin dažnai apratinėjamą imigracijos klausimą nėra lengva. Tačiau aišku viena, Jei iš Bostono staiga dingtų visi imigrantai, tai tikrai paveiktų miestą bei jo žmones.
  

Žymos: imigracija, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai