Tiesa.com   |   BBC   |   2017-09-05

Atskleista: imigrantų sulaikymo centre – smurtas ir pažeminimas

  
Atskleista: imigrantų sulaikymo centre – smurtas ir pažeminimas Imigracijos centruose plačiai paplitęs smurtas prieš sulaikytuosius.
Po priedanga dirbęs 21-erių Callumas Tulley pasakojo, kad iki šiol negali atsigauti nuo imigracijos centre matytų vaizdų, smurto ir pagalbos šūksnių.

Slapta daryti įrašai atskleidė tikrasias gyvenimo imigracijos centruose sąlygas. Nuolatinis smurtas ir patyčios – tai sulaikytiems imigrantams tenka patirti kiekvieną dieną.

„BBC Panorama” paviešintame slaptame įraše įamžinta, kaip imigracijos centro, valdomo kompanijos „G4S“, darbuotojas smaugia imigrantą, kuris laukia deportacijos.
Žurnalistinis tyrimas atskleidė tikrąją situacija „Brook House” centre netoli Gatwick oro uosto. Įtariama, kad čia plačiai paplitusi smurtavimo prieš sulaikytuosius kultūra.
 
Tarptautinė „G4S“ kompanija patvirtino, kad praėjusią savaitę laikinai sustabdė devynių darbuotojų darbą ir vykdo tarnybinį patikrinimą.
 
Įraše įamžinta, kaip prižiūrėtojai tyčiojasi iš sulaikytųjų, kurie save žalojo ar naudojo narkotikus.
 
Po priedanga dirbęs 21-erių Callumas Tulley pasakojo, kad iki šiol negali atsigauti nuo imigracijos centre matytų vaizdų, smurto ir pagalbos šūksnių.
 
„BBC Panorama” atskleidė, kad C.Tulley’us taip pat įamžino, kaip fiziškai suvaržytas sulaikytasis buvo smaugiamas apsaugos darbuotojo.
 
„Sulaikytasis negalėjo apsiginti. Prižiūrėtojas delnais apkabino jo kaklą ir suspaudė pirštus. Mačiau, kaip sulaikytasis negalėjo įkvėpti oro”, - pasakojo C.Tulley’us.
„G4S“ vadovauja dviems imigracijos ir deportacijos centrams JK. „Brook House” centre šiuo metu yra sulaikyti 508 suaugę vyrai, tarp jų – užsienio šalyse nusikaltę asmenys, prieglobsčio prašantys imigrantai bei asmenys, kurių vizų galiojimas šalyje jau pasibaigęs.
 
  

Žymos: Smurtas, Imigrantai, Nelegalūs imigrantai, Deportacija, imigracijos centras

Komentarai

Naujausi straipsniai