Tiesa.com   |   Theguardian.com   |   2017-01-25

Atskleidžiami konfidencialūs imigrantų pacientų duomenys

  
Atskleidžiami konfidencialūs imigrantų pacientų duomenys NHS privalo pateikti asmeninę pacientų informaciją imigracijos pareigūnams.
NHS privalo pateikti imigrantų paskutinį žinomą adresą, gimimo datą, šeimos gydytojo adresą bei datą, kada asmuo užsiregistravo pas gydytoją.

Paaiškėjo, kad Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų ministerija (angl. Home Office) iš NHS reikalauja pateikti konfidencialius imigrantų pacientų duomenis.

Per pastaruosius metus daugiau nei 8 tūkst. pacientų įrašų su asmenų gimimo datomis, adresais ir kita konfidencialia informacija, buvo perduoti imigracijos pareigūnams. Taip, neva, siekiama susekti imigracijos taisyklių pažeidėjus, - pranešė Theguardian.com.
Pacientų ir migrantų teisių apsaugos organizacijos išreiškė susirūpinimą dėl tokių veiksmų. Pasak ekspertų, imigrantus tai gali sustabdyti nuo kreipimosi medicininės pagalbos sau ar savo vaikams.
 
Pagal neseniai įsigaliojusį įstatymą, NHS privalo pateikti imigrantų paskutinį žinomą adresą, gimimo datą, šeimos gydytojo adresą bei datą, kada asmuo užsiregistravo pas gydytoją.
 
2016 m. Vidaus reikalų ministerija paprašė 8127 pacientų duomenų. Su 5854 asmenimis iš šio sąrašo susisiekė imigracijos pareigūnai.
 
Panašus susitarimas galioja ir su Švietimo departamentu, kuris yra įsipareigojęs kas mėnesį dalintis imigrantų vaikų asmeniniais duomenimis, siekiant surasti ir patikrinti jų tėvus. Kas mėnesį pasidalinama iki 1500 imigrantų vaikų asmeniniais duomenimis.
 
  

Žymos: NHS, Imigrantai, Vidaus reikalų ministerija

Komentarai

Naujausi straipsniai