tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2013-11-12

Antisocialus Anglijos romų elgesys sėja baimę

  
Antisocialus Anglijos romų elgesys sėja baimę Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. romų.

Buvęs Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministras Davidas Blunkettas įspėjo, kad romų įmigrantų banga gali sukelti trintį su vietiniais gyventojais. Politiko manymu, nebus išvengta konfliktų, o didžiuosiuose miestuose net gali kilti riaušės.

 D. Blunkettas sakė, kad asocialus romų elgesys jo vadovaujamoje Sheffieldo apygardoje sukėlė „suprantamą įtampą“ su vietiniais, kuri jau dabar turi būti sprendžiama. Politiko teigimu, romai iš Slovakijos „turi pakeisti savo kultūrą“, leisti vaikus į mokyklą ir mažiau šiukšlinti gatvėse, kad sumažintų įtampą.
 
 
Šiuo metu Britanijoje priskaičiuojama apie 200 tūkst. romų imigrantų. Dauguma jų atvyko iš rytų Europos nuo 2004 metų ir jų skaičius sparčiai auga. Sheffieldo apygardoje vietiniai paskyrė gatvės prižiūrėtojus, padedančius suvaldyti antisocialų imigrantų elgesį.
 
„Jei tokia įtampa laikysis, anksčiau ar vėliau šis burbulas sprogs, o tada sulauksime labai blogų pasekmių. Jau esu tai matęs Bradforde, Burnley ir Oldhame, kai tapau vidaus reikalų ministru. Jei trintis pasidaro per didelė, nukenčia ne tvarkos palaikyti atvykę policininkai, nukenčia vietiniai žmonės ir išardoma bendruomenė“, - savo nerimu dalijosi D. Blunkettas.
 
„Tiesa“ primena, kad 2001-aisiais Bradforde, Burnley ir Oldhame kilo didžiulės riaušės tarp sparčiai didėjančios azijiečių bendruomenės ir vietinių britų. Šimtai policijos pareigūnų, bei eilinių piliečių buvo rimtai sužeisti, suimta riaušių 200 dalyvių.
 
„Dalis romų anksčiau gyveno miškų pakraščiuose, nelankė mokyklų, pragyvenimui vogė ir turi menkai išvystytus socialinius įgūdžius. Britų užduotis yra tai pakeisti, kitaip problemų kils mums patiems“, - portalui telegraph.co.uk sakė buvęs ministras.
  

Žymos: Imigrantai, Nusikaltimai,

Komentarai

Naujausi straipsniai