Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2016-01-18

Angliškai nemokančius imigrantus žada deportuoti

  
Angliškai nemokančius imigrantus žada deportuoti
© Flickr.com nuotr.
Naujoji tvarka aktualiausia atvykėliams pas sutuoktinius iš Arabų pasaulio.

Didžiolsios Britanijos premjeras Davidas Cameronas viešai patvirtino apie naujus išbandymus imigrantams: jie būtų išsiųsti iš šalies jei per metus neišmoktų angliškai. Tiesa, tokie patikrinimai laukia tik tų, kurie čia atvyko su sutuoktinio viza.

Pirmadienį ministras pirmininkas pristatė planą, pagal kurį pas Britanijoje gyvenantį sutuoktinį atvykęs svetimšalis po 2,5 metų privalėtų laikyti specialų testą, kuris parodytų, ar imigrantas išmoko bent anglų kalbos pagrindus. Jeigu rezultatas būtų neigiamas, tektų atvykėlį išsiųsti atgal į jo kilmės šalį.
Šiuo metu teisę į Didžiąją Britanijoje atvykti gali tie ne Europos Sąjungos piliečiai, kurių sutuoktiniai yra įsikūrę šioje šalyje. Dažniausiai tokia programa naudojasi Arabų pasaulio gyventojai. Paklaustas, kas būtų daroma, jeigu tokioje situacijolje atsidurtų moteris, atvykusi ir Didžiojoje Britanijoje susilaukusi vaikų, D. Cameronas atsakė diplomatiškai.
 
„Ji neturėtų garantijos čia pasilikti. Žinau, mokytis gali būti sunku, bet į mūsų šalį atvykstantys žmonės turi jausti atsakomybę“, – apie programos griežtinimą kalbėjo politikas.
 
Jis išskyrė vieną grupę atvykėlių – musulmonų žmonas, kurioms sutuoktiniai draudžia vienoms pasirodyti viešumoje ir dažniausiai verčia sėdėti namuose. Jis taip pat pridūrė, kad musulmonų moterys neturėtų dėvėti galvos apdangalų mokyklose ir teismuose – vietose, kur visiems galioja vienodas aprangos kodas.
  

Žymos: imigracija, Deportacija, arabų pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai