Tiesa.com   |   Justė Maldžiūtė   |   2015-10-20

Anglijos migracijos tarnybos šturmuoja lietuvių darbovietes

  
Anglijos migracijos tarnybos šturmuoja lietuvių darbovietes Migracijos tarnyba rytų Londone surengė ne vieną patikrą.

Su „Tiesos” redakcija susisiekė anonimu norėjęs likti asmuo, kuris pranešė, kad rytų Londone Anglijos Migracijos Tarnyba pradėjo vydyti ypač griežtą deportacijos politiką nelegalių imigrantų atžvilgiu. Teigiama, kad tikrinami objektai yra atsistiktinai pasirinkti, tačiau įtariama, kad juose gali dirbti nelegalūs darbuotojai.

„Tiesos” portalo duomenimis, spalio 13 ir 14 dienomis, Migracijos tarnyba rytų Londone surengė ne vieną patikrą tokiose vietose, kaip statybų aikštelės ar vietinės parduotuvės. Reidų metu buvo atidžiai tikrinami darbuotojų dokumentai ir ieškoma nelegaliai dirbančių imigrantų.
Aplankė statybų aikštelę
 
Viena iš Migracijos Tarnybos pasirinktų vietų buvo Chingford rajone esanti statybų aikštelė. Čia vykstančiose statybose dirbantis Valdas (vardas pakeistas – aut. past.) pasakojo, kad antradienį įvykusios patikros metu dar niekada nebuvo taip išsigandęs.

 
„Statybų aikštelėje pasigirdo gaisro pavojaus signalas. Visi nuėjome į vietą, kurioje turime susirinkti gaisro atveju. Tada kažkuris pamatė pareigūnus. Niekas nežinojo, kas iš tiesų vyksta. Juokavome, kad ateina mūsų deportuoti. Deja, tądien kai kuriem būtent taip ir nutiko”, - migracijos pareigūnų reidą prisiminė lietuvis.
 
Apie vyksiančias patikras niekam nebuvo žinoma. Netikėtai atvykę migracijos pareigūnai išrykiavo visus darbininkus, kaip kokius nusikaltėlius.
 
„Jau aštuonerius metus dirbu statybose, bet taip išsigandęs buvau pirmą kartą. Kaip tik tądien neturėjau jokio savo tapatybę patvirtinančio dokumento'', - įspūdžiais dalinosi savo pavardės nenorėjęs atskleisti Valdas.
 
Į pagalbą suskubo žmona
„Kai atėjo mano eilė, pareigūnai paklausė iš kur esu, kiek metų gyvenu Jungtinėje Karalystėje, paprašė dokumento. Pasakiau, kad turiu telefone nusifotografavęs savo pasą, tačiau jie pasakė, kad lietuviško paso jiems nereikia”, - pasakojo statybose dirbantis jaunas vyras.
 
Tuo metu, kol tikrino kitus darbuotojus, Valdas paskambino savo žmonai ir paprašė, kad ji nufotografuotų vyro angliškas vairuotojo teises. Parodęs pareigūnams anglišką dokumentą Valdas iškarto buvo paleistas dirbti toliau.

 
Reido metu buvo suimti ir išvežti apie dvidešimt kompanijos darbuotojų. Kai kurie turėjo padirbtus arba ne jiems priklausančius dokumentus. Kiti neturėjo jokių dokumetų.
 
Tikrino vietines parduotuves
 
Tuo tarpu kito, praėjusią savaitę Degenhame vykusio reido metu buvo laikinai uždarytos net kelios vietinės parduotuvės.
Vienos iš parduotuvių savininkas Ali „Tiesai” pasakojo, kad Migracijos tarnyba jį, bei kelis kitus aplinkinius verslus aplankė bei sustabdė jų veiklą trečiadienį ryte. Tiesa, migracijos pareigūnų patikrinimas praėjo sklandžiai.
 
Parduotuvės savininkas teigė, kad labai svarbu turėti Jungtinėje Karalystėje išduotus dokumentus. Pasak vyro, tokiose situacijose Migracijos tarnybos darbuotojai pasitiki tikrai šalyje išduotais dokumentais.
  

Žymos: Nelegalūs darbininkai, Justė Maldžiūtė, Migracijos tarnyba

Komentarai

Naujausi straipsniai