2010-07-22

Ambasadoriauti į JAV išvyksta Ž.Pavilionis

  
Ambasadoriauti į JAV išvyksta Ž.Pavilionis
© Dž.G.Barysaitės nuotr.
Ž.Pavilionis ir D.Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus naujajam Lietuvos ambasadoriui Jungtinėse Amerikos Valstijose Žygimantui Pavilioniui.

Susitikimo metu aptarti svarbiausi dvišaliai saugumo ir ekonominiai klausimai bei Lietuvos daugiašalė darbotvarkė – pirmininkavimas Demokratijų bendrijai bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO). Prezidentės nuomone, svarbu palaikyti aktyvius ir pragmatiškus santykius su JAV visais lygmenimis.
Diplomatinę karjerą Užsienio reikalų ministerijoje (URM) Žygimantas Pavilionis pradėjo 1993 metais. 1999–2002 metais diplomatas buvo paskirtas patarėju į Lietuvos nuolatinę misiją prie ES, vėliau ministru-patarėju. Nuo 2002 iki 2004 metų Ž. Pavilionis buvo URM Europos integracijos departamento direktorius, Lietuvos vyriausiojo derybininko su ES pavaduotojas. 2006 metais ambasadorius paskirtas URM sekretoriumi ir šias pareigas ėjo iki 2009 metų. Prieš paskiriamas į Vašingtoną, diplomatas ėjo ambasadoriaus ypatingiems pavedimams pareigas URM Transatlantinio bendradarbiavimo ir politikos departamente, koordinavo Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai.
 
Ž. Pavilionis JAV keičia ten trejus su puse metų ambasadoriavusį Audrių Bruzgą, kuris kartu su šeima grįžta į Lietuvą ir kurį laiką darbuosis URM.
 
Ambasadoriaus postas JAV laikomas itin svarbiu ne tik dėl Amerikos įtakos pasaulyje ir ten veikiančių įvairių tarptautinių organizacijų būstinių, bet ir dėl gausios tenykštės lietuvių bendruomenės.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai