Tiesa.com   |   2010-10-11

Airijoje sprendžiamos lietuvių santuokų problemos

  
Airijoje sprendžiamos lietuvių santuokų problemos
© Olga Posaškova
Seimo Pirmininkė sakėsi esanti labai patenkinta moterų gausa diplomatiniame korpuse.

Šiandien susitikusios Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir naujoji Airijos ambasadorė Philomena Murnaghan aptarė dvišalius santykius, Airijoje gyvenantiems lietuviams itin opią santuokų registravimo problemą, bendrą Europos Sąjungos energetikos politiką ir Lietuvai labai svarbias šios srities iniciatyvas.

="text-align: left">„Dėkojame už Airijos valstybinių institucijų ir Vyriausybės dėmesį bei paramą lietuvių bendruomenei jūsų šalyje. Tikimės, kad ši pagalba stiprės ir sprendžiant mūsų išeiviams itin opią santuokų registravimo Lietuvos konsulatuose problemą, – sakė I. Degutienė.
 
F. Murnaghan pabrėžė, kad lietuvių bendruomenė Airijoje yra viena iš gausiausių diasporos grupių, kuri sėkmingai integruojasi jos atstovaujamoje valstybėje. Kalbėdama apie šiais metais iškilusią problemą, kai Airijos civilinės metrikacijos įstaigos nepripažįsta Lietuvos ambasadoje sudarytų santuokų, naujoji ambasadorė pažymėjo, kad problema yra sprendžiama.

Airijos ambasadorė pabrėžė, kad jos šalis jau yra numačiusi naujas taisykles, pagal kurias tokios santuokos būtų pripažįstamos.

„Tačiau reikia dar šiek tiek laiko, kad nauji teisės aktai įsigaliotų ir pradėtų veikti“, – sakė F. Murnaghan.

Beje, Seimo Pirmininkė sakėsi esanti labai patenkinta, kad naujajai Airijos ambasadorei pradėjus darbą Lietuvoje dar labiau sustiprėjo moteriškoji diplomatinio korpuso grupė.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai