Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2016-01-27

Agituojant palikti ES traukiama imigracijos korta

  
Agituojant palikti ES traukiama imigracijos korta
© google.com
Manoma, kad imigracijos srautai sumažėtų iki 100 tūkst. per metus.

Niekas nežino, kaip Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungus (ES) paveiktų imigraciją, tačiau vis garsiau kalbant apie referendumą ši tema tampa pasitraukimo šalininkų koziriu.

Nepriklausoma organizacija „MigrationWatch“ prognozuoja, jog britams palikus bendriją grynasis atvykėlių srautas sumažėtų 100 tūkst. kasmet. Tuo tarpu kampanijos „Britanija stipresnė Europoje“ nariai tokias kalbas vadina spekuliacijomis.
„Tai tik dar vienas faktų klastojimo pavyzdys“, – sako kampanijos atstovas James McGrory.
 
Griežtesnę imigracijos kontrolę propaguojanti „MigrationWatch“ teigia, kad išstojimas iš Europos Sąjungos britams leistų peržiūrėti leidimų dirbti išdavimą užsieniečiams – esą daugelis jų naudos neneša, mat lieka žemos kvalifikacijos darbuotojais. Organizacija apskaičiavo, jog vos penktadalis 2004-2014 metais į Jungtinę Karalystę iš kitų ES šalių atvykusių žmonių įgijo aukštesnę kvalifikaciją.
 
„Ne paslaptis – daugelio atvykėlių tikslas yra čia atsivežti savo gimines ir draugus“, – teigiama „MigrationWatch“ ataskaitoje.
 
Šiame dokumente taip pat pažymima, jog pasitraukus iš ES grynoji imigracija sumažėtų iki 100 tūkst. per metus. Dabar šis rodiklis yra 180 tūkst.
„Britanija stipresnė Europoje“ šiuos skaičius vertina kritiškai – esą jie nepagrįsti jokiais įrodymais. Kampanijos atstovai įsitikinę, jog Jungtinė Karalystė neturėtų užtverti durų ES piliečiams, nes kitaip tik dar labiau padidės imigracija iš trečiųjų šalių.
 
Jeigu bus nuspręsta rengti referendumą dėl Jungtinės Karalystės išlikimo ES, jis vyks ne anksčiau nei šių metų birželis, vėliausiai – 2017-ųjų pabaigoje.
  

Žymos: imigracija, Referendumas, Jungtinė Karalystė

Komentarai

Naujausi straipsniai