Tiesa.com   |   2012-12-28

Vokietija apkaltinta pagyvenusių žmonių deportacija

  
Vokietija apkaltinta pagyvenusių žmonių deportacija Vokiečiai nebeįperka slaugos paslaugų gimtinėje.

Dėl vis augančių slaugos kainų Vokietijoje, šalies valdžia apkaltinta priverstine pagyvenusių žmonių deportacija į kitas šalis, kur vyresnio amžiaus žmonėms reikalingos paslaugos kone kelis kartus pigesnės.

Vokiečių pensininkai vis dažniau siunčiami į globos namus Rytų Europoje ir Azijoje dėl augančių kainų pačioje Vokietijoje. Paaiškėjo, kad kai kurie privatūs globos ir priežiūros paslaugų tiekėjai stato naujus globos namus pigesnėse šalyse, o valstybinės institucijos taip pat domisi tokia galimybe.
Ekspertai prognozuoja, jog netrukus Vokietijoje bus susiduriama su didele problema, kai slaugos paslaugos daugeliui taps nebeįperkamos. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad 2011 metais vien Vengrijoje dėl šių priežasčių gyveno apie 7 tūkst. vokiečių pensininkų. Dar daugiau nei 3 tūkst. apsistojo Čekijoje, keli šimtai – Slovakijoje. Taip pat dar nežinomi skaičiai, gyvenančių ir slaugos paslaugas gaunančių Ispanijoje, Graikijoje ir Ukrainoje, taip pat Tailande ir Filipinuose.
 
Dauguma respondentų pareiškė, kad kitas šalis pasirinko dėl mažesnių išlaidų ir geresnės slaugos. Visgi nemaža dalis pripažino, kad tokį sprendimą padarė priverstinai, vejami išaugusių kainų gimtojoje šalyje.
 
 
  

Žymos: Vokietija, Sveikata, Pensija

Komentarai

Naujausi straipsniai