Tiesa.com   |   2015-02-07

Valgykime vištieną – tik be odelės!

  
Valgykime vištieną – tik be odelės! Valgydami mėsą, žinokite, kad mėsa mėsai-nelygi.

Širdies ir kraujagyslių ligų riziką ypač padidina rūkymas ir neaktyvus gyvenimo būdas, tačiau didžiausia grėsmė kyla dėl nesveikos ir per riebios mitybos. Ar čia „kalta“ mėsa? Pasirodo, mėsa mėsai nelygu.

Gydytojos dietologės dr. Rūtos Petereit teigimu, lietuviai tiesiog suvartoja per daug sočiųjų riebalų ir per mažai valgo daržovių, vaisių. Bet žmonėms, besibaiminantiems širdies ir kraujagyslių ligų, pasak gydytojos, mėsos atsisakyti nevertėtų, tik raudona mėsa nėra tokia vertinga kaip paukštiena. Būtent paukštienoje gausu kokybiškų baltymų, B grupės vitaminų ir kai kurių mineralų, taip pat joje itin mažas sočiųjų riebalų kiekis. Svarbiausia, prieš gaminant vištienos patiekalus būtina pašalinti odelę ir matomus riebaliukus. Taip pat verta atminti, kad riebaluose kepta, džiūvėsėliuose apvoliota ir gruzdinta mėsa su sveika mityba neturi nieko bendro – paukštieną geriausia virti, troškinti garuose ar kepti ant laužo.
Vištienoje gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurios mažina cholesterolio kiekį kraujyje, miokardo infarkto ir išeminės širdies ligos bei insulto riziką. Norintiems pagerinti širdies ir kraujagyslių veiklą patariama rinktis vištienos krūtinėlę, nes joje beveik nėra riebalų, o baltymų daugiau nei kitose paukščio dalyse. Nors esant galimybei geriau rinktis šviežią mėsą, dietologė teigia, kad naudingieji baltymai niekur nedings ir iš šaldytos.
 
Gydytojos teigimu, norint turėti sveiką širdį svarbiausia suvartoti reikiamą baltymų kiekį – 15 proc. visų dienos kalorijų. Kalbant apie paukštieną, vyrui per dieną patartina suvalgyti apie 120–150 g, moteriai – 90–100 g, o vaikui – 70–80 g mėsos. Per savaitę patartina mėsą valgyti 3–4 kartus. Nors paukštiena širdies veiklai naudinga, ji neturėtų tapti pagrindiniu mitybos produktu – į racioną reikėtų įtraukti ir kitų organizmui naudingų maisto produktų iš visų grupių.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Maistas

Komentarai

Naujausi straipsniai