Tiesa.com   |   2015-04-01

Uždraudė: parduotuvėse "Paracetamolio" nebeįsigysite

  
Uždraudė: parduotuvėse "Paracetamolio" nebeįsigysite Nuo gegužės 5 d. paracitamolis priskiriamas receptinių vaistų grupei.
Nors nuo gegužės 5 d. parduotuvėse ir vaistinėse paracitamolio be recepto įsigyti nebegalėsite.

Balandžio 1-osios pokštas. Prieš kelias savaites Jungtinės Karalystės medikai buvo įspėti dėl per dažno paracitamolio skyrimo pacientams. Tačiau naujausi tyrimai įrodė, kad medikai nuskausminamųjų vaistų pavojų nuvertino, o ištiesų jis gali sukelti rimtas komplikacijas ir netgi pavojų gyvybei. Dėl šios priežasties nuo šių metų gegužės 5 d. paracitamolis bus priskirtas receptinių vaistų grupei ir jo parduotuvėse įsigyti nebegalėsite.

Valstybinis sveikatos apsaugos departamentas (angl. The Department of Health) susirūpino, kad milijonai sergančiųjų mano, jog šis vaistas gydo beveik visus negalavimus ir jį galima saugiai vartoti dideliais kiekiais. Tuo tarpu gydytojai praneša, kad vaistą naudojantys pacientai pradėjo vis dažniau skųstis paracitamolio sukeliamu pašaliniu poveikiu.
  
„Labai padaugėjo agranulocitozės atvejų. Su paracitamolio vartojimu siejama liga dažniausiai neturi simptomų. Nustačius agranulocitozę, būtina izoliuoti sergantįjį sterilioje aplinkoje, maitinti steriliu maistu, tinkamai prižiūrėti intraveninius kateterius. Paciento slauga tikrai sudėtinga”, - apie paracitamolio pašalinį poveikį aiškino šeimos gydytojas Johnas Smithas.
 
Pasak Jungtinės Karalystės medikų, per dažnas paracitamolio vartojimas vis dažniau sukelia anemiją, kuri pasireiškia neįprastu nuovargiu arba pastoviu silpnumu; alerginį dermatitą, kurio simptomai yra odos išbėrimas, diegliai arba niežulys; hepatitą, kurį atpažinti galima iš pageltusių akių obuolių arba pageltusios odos. Per ilgai vartojant vaistą prasideda inkstų diegliai, kurie dažnai veda prie inkstų nepakankamumo.
 
Toksiškas paracetamolio poveikis
 
Šalutinio poveikio atvejų padažnėjimas ekspertus paskatino sugriežtinti paracitamolio įsigyjimą bei įspėti gydytojus efektyviau kontroliuoti vaisto skyrimą pacientams. Pasak tyrimo autorių, medikai pirmiausia turėtų apžiūrėti pacientą ir apsvarstyti alternatyvaus gydymo galimybę. Dėl šios priežasties vaistų nebebus galima įsigyti be recepto.
Tyrimo dėl paracitamolio daromos žalos metu buvo atrasta sąsajų tarp didelio vaisto kiekio vartojimo ir širdies kraujagyslių ligų, kepenų pažeidimų bei įvairių skrandžio sutrikimų. Visos šios ligos yra susijusios su tuo, kad ilgalaikis paracitamolio vartojimas labai blogina kraujo kokybę.
 
Be recepto dar spėsite paracitamolio įsidyti parduotuvėse ir vaistinėse iki gegužės 5 d. 
  

Žymos: Vaistai, Medicina, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai