Tiesa.com   |   2013-05-08

Turintiems žalingų įpročių – papildomi mokesčiai

  
Turintiems žalingų įpročių – papildomi mokesčiai  Turintiems anstvorio, kaip ir rūkantiems bei alkoholikams, gali tekti mokėti didesnes įmokas.

Lietuvoje norima įvesti naują mokestį. Didesnes sveikatos įmokas norima priversti mokėti anstovorio turinčius, rūkančius ir alkoholį varotojančius žmones. Tačiau žmogaus teisių atstovai sako, kad tokie mokesčiai gali būti neteisėti.

Toks pasiūlymas buvo pateiktas prieš kurį laiką, tačiau jau sulaukė daug prieštaringų vertinimų ir nuomonių. Štai kai kurie ekspertai stebisi, kad buvo pasirinkti būtent tokie žalingi įpročiai, o štai, pavyzdžiui, narkotikų vartijomas net nepaminėtas. Be to specialistai priduria, kad sveikatos problemų turinčius žmones reiktų ne bausti, o skatinti pradėti rūpintis savo sveikata ir juos motyvuoti.
Pasigirsta nuomonių, kad tokiu būdu valdžia į biudžetą bando surikti daugiau mokesčių, tačiau šio pasiūlymo iniciatoriai tvirtino, jog toks privalomojo sveikatos mokesčio diferencijavimas kaip tik privers keisti savo įpročius ir gyvenimo būdą. Tai įrodo ir kitų šalių patirtis.
 
Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis mano, reiktų žmogų įtikinti atsisakyti nesveiko gyvenimo būdo „kertant jam per kišenę“, o ne vėliau išleisti milžiniškas sumas jau gydant pasekmes.
Tokių siūlymų įgyvendinimas, esą, ateityje didinant pensinį amžių, padėtų išsaugoti dirbančiųjų gerą sveikatą ir taupyti sveikatos draudimo fondo lėšas. Tačiau žmogaus teisių ekspertai abejoja, ar tokiomis įstatymo pataisomis nebūtų pažeistas lygiateisiškumo principas.
  

Žymos: Sveikata, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai