Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2014-09-16

Tūkstančiai pacientų nusižudo nesulaukę medikų pagalbos

  
Tūkstančiai pacientų nusižudo nesulaukę medikų pagalbos Tyrimų duomenimis 1 iš 10 psichologinių sutrikimų turintis pacientas laukia pagalbos metus.

Belaukdami gydytojų pagalbos tūkstančiai psichinių ir psichologinių sutrikimų turintys pacientai Jungtinėje Karalystėje bandė nusižudyti. Naujausi psichinės sveikatos įstaigų tyrimai atskleidė, kad daugybei ligonių šalyje laiku nesuteikiama pagalba, tad jie ryžtasi išeiti iš gyvenimo, skelbė independent.co.uk.

 Lyderiaujančių labdaros organizacijų ir medikų ataskaitoje skelbiama, kad 1 iš 10 pacientų laukia ilgiau nei metus, kad jų psichologinę būklę įvertintų medikai ir paskirtų gydymą. Tuo tarpu, 1 iš 6 pasitraukė iš gyvenimo nesulaukęs konsultacijos.
 
Gydytojai įspėjo apie didėjančią psichinės sveikatos krizę, kuri gali būti susijusi su sveikatos priežiūros paslaugų naujovėmis bei psichoterapiautų etatų mažinimu. Koalicijos „We Need To Talk“ atlikta 2 tūkst. pacientų apklausa parodė šokiruojančią tikrovę. Laukdami pagalbos 4 iš dešimties psichologinių sutrikimų turintys ligoniai žalojo save, du trečdaliai tikino, kad jų būklė pablogėjo iki to laiko, kai jiems buvo suteikta galimybė apsilankyti pas specialistą.
 
 
Daugelis psichologinių sutrikimų ilgainiui tampa depresija, tad pacientams būtina terapija. Laiku pastebėję nerimo priepuolių ir depresijos ženklus medikai privalo skirti gydymą ir laiku užkirsti kelią ligos plitimui. Neapžiūrėjus paciento laiku ir privertus jį laukti psichologinės ligos gali sukelti neatitaisomų padarinių ir net privesti prie savižudybės.
 
Daugumos šalies poliklinikų skaičiavimu per paskutinįjį 2013-2014 metų ketvirtį jos priemė nuo 1000 iki 3000 psichinių sutrikimų turinčių žmonių bei jiems skyrė gydymą. Kai kuriose poliklinikose šis skaičius tesiekia 100 pacientų per ketvirtį. Minėtų poliklinikų darbuotojai skundžiasi negalintys priimti daugiau sergančiųjų, mat jiems labai trūksta šios srities specialistų ir dėl laukiančių ligonių kaltas sumažintas gydymo įstaigų finansavimas.
 
  

Žymos: Sveikata, Medicina, Psichologija

Komentarai

Naujausi straipsniai